Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Chcesz sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo? Potrzebujesz konsultacji z logopedą lub specjalistą wczesnego wspomagania rozwoju? Przyjdź 1 października na Dzień Otwarty Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzieci im. św. Jana Pawła II w Rybniku.

 

Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzieci im. św. Jana Pawła II to placówka, której zdaniem jest prowadzenie wielospecjalistycznej rehabilitacji: diagnozowania, wieloprofilowego leczenia, usprawniania ruchowego oraz terapii umysłowej dzieci i młodzieży, u których stwierdzono deficyty ruchowe i umysłowe.

 

O tym, jakie formy wsparcia oferuje Ośrodek, będzie można przekonać się w sobotę,
1 października, podczas Dnia Otwartego, planowanego w godzinach od 8.00 do 12.00. Placówka zaprasza na badania maluszków z zakresu tzw. wczesnej interwencji, ćwiczenia dla dzieci, zajęcia z logopedą. Nie zabraknie też innych atrakcji, takich jak malowanie buziek i animacje dla dzieci.

 

Do Państwa dyspozycji będą 4 gabinety wczesnej interwencji dla maluszków, konsultacje z logopedą, zajęcia rehabilitacyjne dla starszych dzieci. Będzie też punkt informacyjny dotyczący naszego projektu, zgłoszonego do budżetu obywatelskiego, który ma na celu szeroko rozumianą pomoc w rehabilitacji niemowlaków i dzieci w najbardziej dla nich naglących potrzebach – mówi Łukasz Galdja, Dyrektor Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzieci im. św. Jana Pawła II w Rybniku.

 

Podczas Dnia Otwartego pracownicy Ośrodka podpowiedzą rodzicom, na co zwrócić uwagę, by szybko wychwycić i korygować ewentualne nieprawidłowości. Warto pamiętać, że uważność i szybka reakcja pozwalają nieraz uniknąć sytuacji, które – wykryte później – mogłyby wymagać poważniejszej rehabilitacji.

 

 

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

 

RYBNIK. Dzień otwarty w Ośrodku Jana Pawła II

28 września 2022
RYBNIK. Dzień otwarty w Ośrodku Jana Pawła II