RYBNIK. Już jutro trzy wydarzenia których nie możesz przegapić!
22 kwietnia 2022

RYBNIK. Już jutro trzy wydarzenia których nie możesz przegapić!

W sobotę, 23 kwietnia w Rybniku trzy wydarzenia, których celem jest propagowanie ekologicznych postaw i aktywizowanie mieszkańców do dbania o swoje najbliższe otoczenie.

- Zapraszam mieszkańców do wzięcia udziału w wydarzeniach, które są symbolem naszej dbałości o środowisko naturalne naszego miasta – mówi prezydent Piotr Kuczera - Rozpoczniemy prezentacją muralu pochłaniającego smog, który ufundowało Stowarzyszenie Program Czysta Polska. Potem spotkamy się na przystani kajakowej przy rzece Rudzie, skąd wyruszy XIII Wielkie Sprzątanie tej rzeki. W czasie, kiedy kajakarze będą sprzątali meandry Rudy, mieszkańcy dzielnicy Boguszowice Osiedle będą sadzili drzewa i krzewy tuż przy swoich domach – zapowiada prezydent Kuczera.

Organizowane w mieście wydarzenia wpisują się w projekt „Czyste, Zielone Miasta” realizowany przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska. W myśl hasła „Bądź w porządku dla planety” stowarzyszenie chce propagować ekologiczne postawy i aktywizować mieszkańców w zakresie zmiany otoczenia na czyste i zielone. Akcja odbędzie się w 45 miastach w całej Polsce. W Rybniku w najbliższą sobotę zaplanowano inaugurację ogólnopolskiej akcji. Relacje z wydarzenia będzie można śledzić w Internecie, mediach społecznościowych oraz w programie „Czysta Polska” w Polsat News.

Sobota, 23 kwietnia, najważniejsze wydarzenia:

10.00 prezentacja muralu na ścianie kamienicy przy ulicy Rzecznej 4

12.00 rozpoczęcie XIII Wielkiego Sprzątania Rzeki Rudy organizowanego przez Aktywni Team, ul. Księdza Emila Szramka 11, link do wydarzenia na Facebooku https://fb.me/e/3aKz0VhSZ

13.00 sadzimy drzewa i krzewy w dzielnicy Boguszowice Osiedle (ul. Bogusławskiego 2 i ul. Astronautów 2 ). Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/1GowDkl6U


Stowarzyszenie Program Czysta Polska zostało powołane przez Zygmunta Solorza oraz firmy i osoby z nim współpracujące. Misją Stowarzyszenia jest inicjowanie zmian, edukowanie społeczeństwa oraz nagłaśnianie ważnych tematów i akcji związanych z ekologią, ochroną środowiska i poprawą jakości życia. Grupa Polsat Plus udostępnia swoje media do nagłaśniania i promowania najważniejszych akcji i tematów związanych z ekologią. Kanały telewizyjne Grupy stanowią forum do dyskusji oraz miejsce spotkań autorytetów i ekspertów z zakresu medycyny, ochrony środowiska, energii i innych dziedzin związanych z szeroko pojętą ekologią.

Stowarzyszenie Program Czysta Polska, to już ponad 300 000 członków, a liczba ta nieustannie rośnie. Zbudujmy razem społeczność, która działa i dba o przyszłość nas wszystkich!

 

Źródło: UM w Rybniku

fot. M. Koczy

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl