RYBNIK. Kąpieliska Pniowiec i Kamień zostaną otwarte z poślizgiem
15 czerwca 2022

RYBNIK. Kąpieliska Pniowiec i Kamień zostaną otwarte z poślizgiem

Sezon kąpielowy na kąpieliskach Pniowiec i w Rybniku-Kamieniu ruszy 24 czerwca, a nie jak zapowiadaliśmy wcześniej 15 czerwca.

 

Co to oznacza dla kąpiących się? To, że między 15 a 24 czerwca oba akweny będą zbiornikami niestrzeżonymi - nie będzie na nich dyżuru ratownika ani wyznaczonych miejsc do kąpieli.

 

Brak możliwości formalnego otwarcia kąpielisk na Pniowcu i w Kamieniu w zapowiadanym wcześniej terminie spowodowany jest decyzją Wojewody Śląskiego, który uchylił kwietniową uchwałę Rady Miasta Rybnika w sprawie wykazu kąpielisk oraz określenia sezonu kąpielowego. Zdaniem służb prawnych wojewody, powodem uchylenia uchwały był brak precyzyjnego określenia w niej granic obu kąpielisk.

 

MOSiR podjął już stosowne kroki, dzięki którym będzie można organizować kąpiele, nim rybniccy radni podejmą na nowo stosowną uchwałę w tej sprawie.

 

- Od 24 czerwca kąpiący się będą mogli korzystać z obu akwenów tak jak to było zaplanowane – dla nich nic się zmieni. Zmiany dotyczyć będą spraw czysto formalnych, związanych z funkcjonowaniem obiektów - wyjaśnia Piotr Masłowski, Zastępca Prezydenta Rybnika.

 

Pniowiec i Kamień będą tzw. miejscami okazjonalnie wykorzystywanymi do kąpieli, przez co rozumie się wykorzystywany do kąpieli wydzielony i oznakowany fragment wód powierzchniowych niebędący kąpieliskiem, funkcjonujący przez okres nie dłuższy niż 30 dni w roku kalendarzowym - dodaje.

 

W międzyczasie miasto przygotuje nową uchwałę, tak by już jako kąpieliska, oba obiekty mogły działać bez przeszkód do końca sezonu kąpielowego.


 

Źródło/fotBiuro Prasowe UM w Rybniku

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl