RYBNIK. Kolejna inwestycja TBS
16 sierpnia 2022

RYBNIK. Kolejna inwestycja TBS

Ruszył nabór wniosków o zawarcie umowy najmu mieszkań w zespole budynków wielorodzinnych przy ul. Gen. Okulickiego w Popielowie. Wnioski w Towarzystwie Budownictwa Społecznego można składać do 14 września.

 

Oferta TBS-u w dzielnicy Popielów to szansa na zamieszkanie w ciekawej i przyjaznej okolicy, w nowym budownictwie. To kolejna planowana inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom” w Rybniku, miejskiej spółki zajmującej się budową mieszkań na wynajem. Spółka buduje już mieszkania w centrum Rybnika przy ulicy Hallera, planuje też realizację inwestycji w dzielnicach – w Boguszowicach Starych i w omawianym Popielowie.

 

Koncepcja dla ulicy Okulickiego przewiduje budowę czterech wielorodzinnych budynków mieszkalnych z płaskim dachem. Segmenty A i B zaplanowano w układzie szeregowym, segmenty C i D będą wolnostojące.

 

Budynki będą miały trzy kondygnacje, w każdym znajdzie się 8 mieszkań – w sumie powstaną więc 32 lokale mieszkalne. Lokale będą 1-, 2- i 3-pokojowe, o powierzchni w przybliżeniu odpowiednio: 30, 47 i 62 m2. Mieszkania będą miały balkony oraz komórki lokatorskie. W każdym budynku na parterze przeznaczono po jednym mieszkaniu dla osoby niepełnosprawnej bądź starszej (brak windy). Zagospodarowanie terenu przewiduje budowę parkingu, placu zabaw i chodników – infrastruktura będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych –wyjaśnia Olgierd Zaraś, Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom”.

 

Szczegółowe informacje na temat naboru na stronie Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Twój Dom". Zapraszamy też do zapoznania się z opisem i kartami mieszkań.

Koncepcja zespołu zabudowy mieszkalnej wielorodzinnej przy ulicy Okulickiego w Rybniku w załączniku. Przewidywany termin oddania do użytkowania: pierwsza połowa 2024 r.

 

Aby zamieszkać w budynkach TBS-u trzeba spełnić kilka warunków, m.in. dotyczących kwoty miesięcznie osiąganych dochodów. Minimalną wysokość partycypacji w kosztach budowy określono na poziomie 15%. Z powodu dużej ilości pytań w zakładce FAQ na stronie internetowej TBS-u znajdują się odpowiedzi na najważniejsze z nich.

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

fot. Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl