RYBNIK. Kompleks boisk przy „Tyglu” otwarty!
02 września 2022

RYBNIK. Kompleks boisk przy „Tyglu” otwarty!

W rybnickim „Tyglu” - nowy rok szkolny na nowych boiskach. 1 września oficjalnie otwarty został kompleks boisk sportowych. Wielofunkcyjny kompleks boisk przy Zespole Szkół Technicznych jest realizacją zwycięskiego projektu ogólnomiejskiego w budżecie obywatelskim 2021. Projekt, noszący nazwę „Boiska sportowe Tygla dla mieszkańców Rybnika", obejmował przebudowę istniejących boisk na terenie ZST oraz ich rozbudowę o nowe elementy. W efekcie powstał kompleks boisk do różnych dyscyplin sportowych i ćwiczeń rekreacyjnych.

- Choć symboliczne otwarcie tego sportowego kompleksu zbiegło się z początkiem roku szkolnego, to warto pamiętać, że boiska służyć będą nie tylko społeczności szkolnej sąsiadującego z nimi „Tygla” – przypomina Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

To inwestycja, która została zaproponowana, a później przegłosowana przez mieszkańców całego Rybnika, jako ogólnomiejski projekt budżetu obywatelskiego. Mam nadzieję, że to miejsce będzie żyło od rana do wieczora, dając mieszkańcom okazję do utrwalania zdrowych nawyków, a młodzieży rozwijania swoich sportowych pasji – dodaje prezydent.

Na terenie „Tygla” powstały:

  • boisko piłkarskie o wymiarach 56 x 28m z nawierzchnią ze „sztucznej trawy”,

  • boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej i dwa boiska do koszykówki (40 x 20m; poliuretan),

  • boisko do siatkówki 18 x 9 m (poliuretan),

  • boisko do badmintona 2 x 13,4 x 6,1 m (poliuretan),

  • bieżnia lekkoatletyczna (3 tory o szer. 1,22 m wraz z opaską min. 20 cm od wewnątrz i od zewnątrz) wokół boiska piłkarskiego, boiska do siatkówki i boisk do badmintona (poliuretan)

  • rozbieg do skoku w dal

  • teren pod siłownię wraz z wyposażeniem 10-12 stanowisk i miejscem do ćwiczeń kalisteniki wraz z wyposażeniem w 4-6 urządzeń

Inwestycja realizowana została w systemie „zaprojektuj i wybuduj” przez wybraną w przetargu firmę Grumix Sp. z o.o. Sp.k. za kwotę 2 673 282 zł (wynikająca z przetargu kwota 2 478 450 zł została zmieniona aneksem do umowy, ze względu na zmianę planowanego pierwotnie ogrodzenia na ekrany akustyczne, o zabudowę których wnioskowali mieszkańcy sąsiednich domów).


 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

fot. M. Koczy

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl