RYBNIK. Lodowisko już pod dachem
31 sierpnia 2022

RYBNIK. Lodowisko już pod dachem

Na sezonowym, sztucznym lodowisku usytuowanym obok kąpieliska Ruda kończą się prace związane z zadaszeniem obiektu.

Jesteśmy przekonani, że dzięki tej inwestycji sezon, podczas którego będzie można korzystać z lodowiska, zostanie znacznie wydłużony. Dodatkowo nie będą się zdarzały przerwy w jego funkcjonowaniu, co z powodów atmosferycznych miało miejsce w przeszłości. W związku z tym mamy nadzieję, że wzrośnie liczna osób korzystających z lodowiska, a jego utrzymanie powinno pochłaniać mniej energii i wynik finansowy z tego powodu powinien się poprawić –przekonuje Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR-u.

Obecnie firma przeprowadzająca inwestycję, usuwa usterki wskazane podczas odbioru budowlanego. W dalszym etapie będą domykane sprawy formalne, związane m.in. z uzyskaniem zgody na użytkowanie obiektu.

Koszt inwestycji to blisko 850 tys. zł, a prace ruszyły w maju tego roku.

Oczywiście planujemy otwarcie lodowiska, jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą. Jako że nawierzchnia jest dwufunkcyjna(boisko-lodowisko), w okresie wiosenno-letnim z obiektu będą korzystać młodzi piłkarze, tak jak to było do tej pory – dodaje zastępca dyrektora MOSiR.

Zadaszenie lodowiska – dane technicznie:

  • powierzchnia zabudowy: 993 m2,

  • kubatura: 8 602 m3,

  • gabaryty: długość – 45 m, szerokość – 22 m, wysokość – 11 m,

  • konstrukcja: stalowa, ramowa oparta na stopach fundamentowych żelbetowych,

  • ściany zewnętrzne: wykonane z powłoki namiotowej obustronnej, powlekanej PCV i lakierowanej. Do wysokości 2,5 m istnieje możliwość ręcznego rolowania ścian i zabezpieczenia pasami – w celu otwarcia obiektu w okresie letnim.

 


 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

fot. M. Koczy

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl