Ogólnopolski Konkurs Taneczny, Dance Passion, Jastrzębie-Zdrój, Marieta Kalinowska, Studio Tańca, Honorowy Patronat, Michał Urgoł, festiwal tańca, nowa formuła, różne style taneczne, street dance, jazz dance, show dance, akro dance, rozwój talentów, integracja środowiska tanecznego, wysokie standardy organizacji, promocja miasta, komisja sędziowska, nagrody i medale, bilety, transmisja online, kultura i sztuka
22 kwietnia 2024

Rybnik: Miasto postawiło na rozwój pasji do sportów motorowych

Wiele osób mówiąc: Rybnik, myśli: żużel i wyścigi motocyklowe… Dlatego Miasto postawiło więc sobie za cel umożliwienie młodym rybniczanom rozwijania pasji do sportów motorowych na każdym możliwym etapie.

 

Jak? Podejmując kompleksowe działania w tej dziedzinie, budując lub rozbudowując infrastrukturę, z wykorzystaniem której młodzi ludzie będą mogli poznać, wyćwiczyć i udoskonalać swoje motorowe umiejętności.

 

- Projekty, które chcemy zrealizować w najbliższym czasie, wpisują się w spójną wizję rozwoju Rybnika, jako miasta zapewniającego warunki do wszechstronnego rozwoju młodych adeptów sportów motorowych, poprzez wsparcie na każdym etapie ich rozwoju. Naszym celem jest stworzenie infrastruktury, która pozwoli młodym pasjonatom na rozwijanie swoich umiejętności i realizację marzeń związanych z tym ekscytującym światem sportów motorowych – przekonuje Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

 

Prace nad analizą funkcjonalno-techniczną nowej, motorowej infrastruktury Rybnickie Służby Komunalne rozpoczęły jeszcze w 2022 roku.

 

Pit Bike w Chwałowicach

 

W dzielnicy Chwałowice, w sąsiedztwie toru miniżużlowego "Rybek", planowana jest budowa toru do Pit Bike (małych motocykli dla najmłodszych). Będzie to miejsce, gdzie najmłodsi, pod czujnym okiem specjalistów, będą mogli wkroczyć w świat dwóch kółek i rozwijać swoje umiejętności.

 

Projekt obejmuje budowę toru ziemnego, który będzie wyposażony we wzniesienia i zakręty. Zgodnie z planem obiekt ten powstanie jeszcze w roku 2024 i będzie realizowany przez Rybnickie Służby Komunalne. Obecnie trwają procedury uzgodnień środowiskowych.


 

Tor kartingowy przy Elektrowni

 

Z kolei w dzielnicy Rybnicka Kuźnia, planowana jest budowa toru kartingowego, który będzie stanowił doskonałe miejsce do treningów oraz organizacji zawodów na światowym poziomie. Celem miasta jest uzyskanie akredytacji międzynarodowych federacji kartingowych dla tego obiektu. Na terenie planowanego obiektu przewidziana jest też część umożliwiająca drift - jednak jaki ostatecznie kształt przybierze, to pokaże projekt.

 

Jeszcze w tym roku Rybnickie Służby Komunalne ogłoszą przetarg na realizację dokumentacji technicznej, co jest kolejnym krokiem w realizacji tego ambitnego planu.

 

 

 

 

 

 

Źródło/wizualizacja: Biuro Prasowe UM w Rybniku