Rybnik na TRANSEXPO
17 października 2022

Rybnik na TRANSEXPO

Rybnik zaznaczył swoją obecność na XVI Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO - największych i najważniejszych targach autobusowych w Polsce. Wśród zaprezentowanych w tym roku pojazdów można było zobaczyć mały autobus elektryczny, który na co dzień wozi pasażerów Rybnika na mniej obciążanych liniach.

 

- Jest bardzo cichy, chwalą go zarówno pasażerowie jak i kierowcy, a to doskonały dowód na to, że Miasto wpisuje się w najnowocześniejsze trendy panujące zarówno w zakresie ekologii, jak i rozwiązań technicznych, czego dowodem jest właśnie promowanie tego autobusu na tak ważnej imprezie – przekonuje Łukasz Kosobucki, prezes spółki Komunikacja Miejska Rybnik.

 

Znany z rybnickich ulic autobus, ze względu na swoje wymiary i rozwiązania techniczne, cieszył się dużą popularnością wśród zwiedzających.

 

W Rybniku elektromobilność ma coraz większe znaczenie. Przypomnijmy, że Miasto wraz z jednostkami miejskimi od roku eksploatuje elektryczne osobówki, a od kwietnia linie autobusowe komunikacji miejskiej obsługują 23 autobusy elektryczne: 5 szt. Solaris eU18, 11 szt. Solaris eU12, 2 szt. MAN eTGE i 5 szt. Kutsenits E-Solar City. To 25 procent miejskiej floty autobusowej. W przyszłym roku na rybnickie drogi ruszą autobusy wodorowe.

 

Odbywające się w Kielcach targi TRANSEXPO to światowe premiery, ważne umowy, tysiące branżowych zwiedzających, szereg biznesowych rozmów. W tym roku na niemal 8 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni, nowości zaprezentowało 100 wystawców z 9 krajów. Producenci i dystrybutorzy przygotowali premiery, nie zabrakło także innych atrakcji dla zwiedzających. Wydarzenie współorganizowane jest przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej.

 

Więcej o targach: https://www.targikielce.pl/transexpo

 

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

fot. Ł. Kosobudzki

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl