RYBNIK. Ocieplają szkoły i przedszkola
13 września 2022

RYBNIK. Ocieplają szkoły i przedszkola

Choć wewnątrz szkolnych budynków nauka idzie już pełną parą, w kilku miejscach praca wre również na zewnątrz. Wciąż trwają m.in. termomodernizacje rybnickich obiektów oświatowych.

Prace związane są między innymi z termomodernizacją budynków, która wykonywana jest w przedszkolach nr 1 (Śródmieście), 14 (dz. Chwałowice) i 23 (dz. Niedobczyce) oraz szkołach podstawowych nr 2 (dz. Smolna), 7 (dawny SOSW) i 21 (dz. Niedobczyce). W kilku z nich spod chroniących rusztowanie płacht, wyglądają już nowe kolory fasady.

W Przedszkolu nr 1 modernizowany jest węzeł cieplny, w budynku Szkoły Podstawowej nr 21 budowana jest wentylacja mechaniczna sali gimnastycznej, a w Szkole Podstawowej z oddziałami przedszkolnymi nr 7 prace instalacyjne związane z wymianą instalacji c.o.

W trakcie roku szkolnego trwać będą również prace w kilku innych placówkach oświatowych. Związane są one z modernizacją instalacji elektrycznej w budynku SP 18 (dz. Boguszowice Osiedle), modernizacją kuchni w Przedszkolu 17 (dz. Smolna), modernizacją budynku, obejmującej remont piwnic, wymianę instalacji elektrycznej i wykonanie drenażu w Przedszkolu 10 (dz. Maroko-Nowiny), wymianą kotłowni węglowej na gazową w SP 23 (dz. Niewiadom) czy budową sali gimnastycznej w I LO.

- Oczywiście idealnie byłoby, gdyby całość zaplanowanych remontów udało się przeprowadzić w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Jednak ze względu na szeroki zakres prac, jak i przedłużające się procedury przetargowe, nie zawsze jest to możliwe. Mam nadzieję, że trwające w budynkach szkół i przedszkoli roboty, nie zakłócą zbytnio normalnego trybu nauki naszych uczniów - dodaje.

W sumie na inwestycje w placówkach oświatowych Miasto zaplanowało w tym roku nieco ponad 50,5 mln zł.

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

fot. L. Tyl

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl