RYBNIK. Sportowy weekend
19 sierpnia 2022

RYBNIK. Sportowy weekend

W najbliższy weekend przed własną publicznością zaprezentują się piłkarki TS ROW i piłkarze KS ROW 1964. Dla obu ekip będzie to inauguracja nowego sezonu w meczach domowych. Na boiskach RKP odbędzie się Turniej Rybek im. Franciszka Wrany, a na minitorze w Chwałowicach cykl ciekawych zawodów. Na stadionie lekkoatletycznym będzie można pobiegać w japonkach. Warto sprawdzić także, co w najbliższym czasie organizuje MOSiR.

 

PIŁKA NOŻNA KOBIET – II LIGA

Piłkarki z Rybnika dwa ostatnie sezony miały kiepskie i kończyły się one degradacją do niższych klas rozgrywkowych. Kibice rybnickiej drużyny liczą, że nowa kampania będzie inna. W pierwszym meczu TS ROW przegrał co prawda we Wrocławiu, ale patrząc na skład ekipy z Rybnika, można być pewnym, że zwycięstwa przyjadą niebawem. Pierwsza okazja do zainkasowania trzech punktów już w najbliższą sobotę.

 

TS ROW Rybnik – Pogoń Zduńska Wola

Miejsce: boisko w Rybniku-Kamieniu

Termin: sobota, 20 sierpnia

Start: godz. 16:00

 

PIŁKA NOŻNA – IV LIGA

Piłkarze z Rybnika w pierwszym meczu sezonu 2022/23 przegrali w Czańcu. Fani Zielono-Czarnych liczą, że podopieczni Ołeksandra Szeweluchina zaczną punktować już od najbliższego meczu. W nim zmierzą się, na własnym stadionie, ze Spójnią Landek, która na inaugurację rozbiła Gwarka z Ornontowic 5:1.

 

ROW 1964 Rybnik – Spójnia Landek

Miejsce: stadion miejski ul. Gliwicka 72

Termin: sobota, 20 sierpnia

Start: godz. 17:00

 

SPORTY MOTOROWE – MINIŻUŻEL

MKMŻ Rybki Rybnik zapraszają na zawody miniżużlowe, które odbędą się w najbliższy weekend na małym owalu w Rybniku-Chwałowicach przy ul. Pod Hałdą 37 A. Miniżużlowcy będą ścigać się od piątku do niedzieli. W piątek i niedzielę Rybki powalczą w Pucharze Ekstraligi Żużlowej – najpierw z Ostrowem, a później z Lublinem. W sobotę odbędzie się kolejna runda Drużynowych Mistrzostw Polski. Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

 

Puchar Ekstraligi Żużlowej
Miejsce: minitor żużlowy w Rybniku-Chwałowicach

Termin: piątek, 19 sierpnia

Start: godz. 17.00

Termin: niedziela, 21 sierpnia

Start: godz. 14.00

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski

Miejsce: minitor żużlowy w Rybniku-Chwałowicach

Termin: sobota, 20 sierpnia

Start: godz. 14.00

 

REKREACJA – PIŁKA NOŻNA

W niedzielę, 21 sierpnia odbędzie się coroczny Turniej Rybek im. Franciszka Wrany, który rozegrany zostanie na obiektach MOSiR-u w Rybniku (boiska obok Rudy). Turniej zostanie rozegrany w kategoriach: rocznik 2011 i młodsi oraz grupa otwarta (powyżej 18. roku życia). Głównym organizatorem imprezy jest Podokręg Rybnik Śląskiego ZPN.

 

Turniej Rybek im. Franciszka Wrany

Miejsce: boiska za basenem Ruda, ul. Gliwicka

Termin: niedziela, 21 sierpnia

Start: godz. 9.30

 

REKREACJA – BIEGANIE

Zapraszamy każdego na wyjątkowe wydarzenie, czyli zabawę na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku, w postaci biegu sztafetowego 4x400 m w japonkach. W zeszłym roku podczas igrzysk w Japonii polska sztafeta mieszana zdobyła złoty medal i jak widzicie nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie. Połączyliśmy Japonię i sztafetę tworząc imprezę niepowtarzalną. Wydarzenie tak mocno odpaliło, że postanowiliśmy je powtórzyć – mówią organizatorzy imprezy, czyli Piraci z Szarloty przy współpracy z CPJ TEAM.

Drużyna chcąca wystartować w zawodach musi składać się z 4 osób (dwie kobiety, dwóch mężczyzn). Elementem obowiązkowym są „japonki". Zapisy poprzez formularz, który można znaleźć na wydarzeniu utworzonym na FB.

 

4X400 w Japonkach. W laczach po chwałę

Miejsce: stadion lekkoatletyczny, ul. Gliwicka

Termin: niedziela, 21 sierpnia

Start: godz. 16.00

 

PIŁKA NOŻNA – KLASA OKRĘGOWA, KLASA A, B

W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Chwałowic, Orzepowic, Radziejowa, Ochojca i Niewiadomia.

 

Klasa okręgowa, grupa: śląska Rybnik

Pierwszy Chwałowice – Naprzód Czyżowice, sobota 20 sierpnia godz. 17:00

 

Klasa A, grupa: Rybnik

Zuch Orzepowice – LKS Baranowice, sobota 20 sierpnia godz. 14:00

MKS 32 Radziejów – Borowik Szczejkowice, sobota 20 sierpnia godz. 14:00

Polonia Niewiadom – Polonia Łaziska Rybnickie, niedziela 21 sierpnia godz. 14:00

Płomień Ochojec – Sygnały Gotartowice, niedziela 21 sierpnia godz. 14:00

 

Klasa C, grupa: Rybnik

KP II Kamień – Zryw Bzie, niedziela 21 sierpnia godz. 17:00

Pierwszy II Chwałowice – Polaris Żory, niedziela 21 sierpnia godz. 17:00

 

REKREACJA – SPORTY NISZOWE

W ostatni weekend sierpnia (27-28.08) odbędzie się kolejna edycja Alter Sport Festiwalu.

Już czwarty raz będziemy zachęcać miłośników sportowej adrenaliny, aby nas odwiedzili. Wraz z partnerami postaramy się przygotować niezwykle spektakularną imprezę, której celem jest popularyzacja, często bardzo widowiskowych, sportów niszowych – mówi Daria Kudio z rybnickiego MOSiR-u, głównego organizatora wydarzenia. Tradycyjnie już ASF będzie miał charakter festiwalowo – targowy, w tle zaś odbywać się będą pokazy zaproszonych gości. Tym razem impreza odbędzie się na terenie ORS Ruda, boiskach piłkarskich za największym rybnickim basenem oraz w Parku Sportowym Wiśniowiec. Szczegóły na stronie www.mosir.rybnik.pl.

 

Alter Sport Festiwal

Miejsce: OSR Ruda, boiska przy ul. Gliwickiej, Park Sportowy Wiśniowiec

Termin: sobota-niedziela, 27-28 sierpnia

Start: godz. 12.00

 

REKREACJA – BIEGANIE

Ruszyły zapisy na tegoroczną edycję Kamień Extreme. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę i przeżycie biegowej rywalizacji na trasie z przeszkodami naturalnymi (np.: staw, piach, błoto) oraz technicznymi (np.: podesty, ściany, rusztowania). Na trasie znajdują się przeszkody, które weryfikują sprawność, skoczność, gibkość, siłę. Trasa z przeszkodami zostanie wytyczona na dystansie około 5,5 km. Zapisy i szczegóły na www.mosir.rybnik.pl.

 

XVII Kamień Extreme

Miejsce: ośrodek w Rybniku-Kamieniu

Termin: niedziela, 25 września

Start: godz. 12.00

 

UWAGA

Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na email: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.

 

Źródło/fotBiuro Prasowe UM w Rybniku

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl