RYBNIK. Sportowy weekend
26 sierpnia 2022

RYBNIK. Sportowy weekend

W najbliższy weekend bardzo ważne mecze bieżącego sezonu rozegrają bejsboliści z Rybnika, którzy powalczą z Centaurami o finał ekstraligi. Na minitorze w Chwałowicach odbędzie się finałowy turniej o Puchar Ekstraligi Żużlowej. Przez dwa dni, w okolicy basenu Ruda, trwać będzie Alter Sport Festiwal – to wyjątkowa okazja do spróbowania swoich sił w blisko 20 dyscyplinach.

 

BASEBBAL – EKSTRALIGA

Silesia Rybnik w ubiegłym tygodniu wywalczyła puchar Polski, wygrywając turniej w Kutnie. Teraz rybniczanie wracają do rozgrywek ligowych, a dokładniej do play off ekstraligi. W walce o finał tych rozgrywek – Silesia Rybnik zmierzy się z Centaurami z Warszawy. W drugiej parze półfinałowej obrońca tytułu mistrza Polski Stal Kutno będzie rywalizował z Gepardami Żory.

Podczas najbliższych meczów w Rybniku zostanie zorganizowana zbiórka karmy i pieniędzy na rzecz fundacji „Jestem głosem tych co nie mówią” – informują działacze Silesii.

 

Silesia Rybnik – Centaury Warszawa

Miejsce: boisko bejsbolowe, ul. Partyzantów

Termin: sobota, 27 sierpnia godz. 14.00

Termin: niedziela, 28 sierpnia godz. 11.00

 

SPORTY MOTOROWE – MINIŻUŻEL

W najbliższy piątek, na małym owalu w Rybniku-Chwałowicach przy ul. Pod Hałdą 37 A, miniżużlowcy spotkają się, aby powalczyć o Puchar Ekstraligi Żużlowej. Pierwotnie te zawody miały odbyć się 21 sierpnia, ale aura storpedowała te plany. Wstęp na zawody wolny, pierwszy wyścig o 17:15.

 

Puchar Ekstraligi Żużlowej
Miejsce: minitor żużlowy w Chwałowicach

Termin: piątek, 26 sierpnia

Start: godz. 17.50

 

REKREACJA – SPORTY NISZOWE

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja Alter Sport Festiwalu.

Już czwarty raz będziemy zachęcać miłośników sportowej adrenaliny, aby nas odwiedzili. Wraz z partnerami postaramy się przygotować niezwykle spektakularną imprezę, której celem jest popularyzacja, często bardzo widowiskowych, sportów niszowych – mówi Daria Kudio z rybnickiego MOSiR-u, głównego organizatora wydarzenia.

Tradycyjnie już ASF będzie miał charakter festiwalowo – targowy, w tle zaś odbywać się będą pokazy zaproszonych gości. Tym razem impreza odbędzie się na terenie ORS Ruda, boiskach piłkarskich za największym rybnickim basenem oraz w Parku Sportowym Wiśniowiec. Szczegółowy harmonogram na stronie www.mosir.rybnik.pl

 

Alter Sport Festiwal

Miejsce: OSR Ruda, boiska przy ul. Gliwickiej, Park Sportowy Wiśniowiec

Termin: sobota-niedziela, 27-28 sierpnia

Start: godz. 12.00

 

PIŁKA NOŻNA – KLASA OKRĘGOWA, KLASA A, B, C

W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Chwałowic, Niedobczyc, Gotartowic, Boguszowic, Grabowni, Chwałęcic i Wielopola.

 

Klasa okręgowa, grupa: śląska Rybnik

Pierwszy Chwałowice – LKS 1908 Nędza, sobota 27 sierpnia godz. 17:00

 

Klasa A, grupa: Rybnik

Rymer Rybnik – Ruch Stanowice, sobota 27 sierpnia godz. 17:00

Sygnały Gotartowice – LKS II Bełk, sobota 27 sierpnia godz. 17:00

Górnik Boguszowice – Polonia Niewiadom, sobota 27 sierpnia godz. 17:00

 

Klasa B, grupa: Rybnik

Jedność Grabownia – Inter Krostoszowice, sobota 27 sierpnia godz. 17:00

Sokół Chwałęcice – KS 27 Gołkowice, niedziela 28 sierpnia godz. 17:00

 

Klasa C, grupa: Rybnik

KS Wielopole – Pierwszy II Chwałowice, sobota 27 sierpnia godz. 17:00

KP II Kamień – LKS II Baranowice, niedziela 28 sierpnia godz. 17:00

 

REKREACJA – BIEGANIE

Ruszyły zapisy na tegoroczną edycję Kamień Extreme. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę i przeżycie biegowej rywalizacji na trasie z przeszkodami naturalnymi (np.: staw, piach, błoto) oraz technicznymi (np.: podesty, ściany, rusztowania). Na trasie znajdują się przeszkody, które weryfikują sprawność, skoczność, gibkość, siłę. Trasa z przeszkodami zostanie wytyczona na dystansie około 5,5 km. Zapisy i szczegóły na www.mosir.rybnik.pl.

 

XVII Kamień Extreme

Miejsce: ośrodek w Kamieniu

Termin: niedziela, 25 września

Start: godz. 12.00

 

UWAGA

Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na email: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl