RYBNIK. Sportowy weekend
02 września 2022

RYBNIK. Sportowy weekend

W najbliższy weekend kolejny mecz o mistrzostwo II ligi rozegrają piłkarki TS ROW-u, które w dwóch ostatnich starciach pokazały spory potencjał. We wrześniu, w Rybniku, odbędą się dwie duże, ogólnopolskie imprezy. Najpierw nad Zalewem Rybnickim miłośnicy skuterów wodnych powalczą o mistrzostwo Polski, a później fani dwóch kółek będą się ściągać w ramach walki o puchar Polski w kolarstwie górskim. Trwają także zapisy na tegoroczną edycję Kamień Extreme.

 

PIŁKA NOŻNA KOBIET – II LIGA

Piłkarki z Rybnika w dwóch ostatnich ligowych meczach zdobyły 13 bramek i pokazały spory potencjał. W najbliższą sobotę rybniczanki zagrają w Kamieniu z Unią Lublin i będą chciały kontynuować dobrą passę. Rywalki TS ROW-u w tegorocznej kampanii wygrały jedno spotkanie a dwa przegrały. Początek meczu o godz. 17:30.

 

TS ROW Rybnik – Unia Lublin

Miejsce: boisko w Rybniku-Kamieniu

Termin: sobota, 3 września

Start: godz. 17:30

 

PIŁKA NOŻNA – KLASA A, B, C

W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Orzepowic, Niewiadomia, Radziejowa, Ochojca, Niedobczyc i Kamienia.

 

Klasa A, grupa: Rybnik

  • Zuch Orzepowice – Start Mszana, sobota 3 września godz. 16:00

  • Polonia Niewiadom – LKS Baranowice, sobota 3 września godz. 16:00

  • MKS 32 Radziejów – Górnik Boguszowice, sobota 3 września godz. 16:00

  • Płomień Ochojec – Polonia Łaziska Rybnickie, sobota 3 września godz. 16:00

  • Rymer Rybnik – Sygnały Gotartowice, sobota 3 września godz. 16:00

 

Klasa B, grupa: Rybnik

  • KP Kamień – Żar Szeroka, niedziela 4 września godz. 16:00

 

Klasa C, grupa: Rybnik

  • Pierwszy II Chwałowice – KP II Kamień, niedziela 4 września godz. 16:00

 

SPORTY MOTOROWE – SKUTERY WODNE

Tradycyjnie już nad Zalewem Rybnickim odbędzie się Finał Mistrzostw Polski w Skuterach Wodnych. Organizatorem wydarzenia jest Moto H2O Rybnik. W sobotę, 10 września ściągać się będzie blisko 30 zawodników, dla których będą to trzecie zawody tegorocznych mistrzostw Polski. Niedziela przeznaczona jest dla amatorów i weteranów.

 

Finał Mistrzostw Polski w Skuterach Wodnych
Miejsce: Mito Tito, ul. Rudzka 394

Termin: sobota-niedziela, 10-11 września

Start: godz. 10.00

 

SPORTY ROWEROWE – MTB

Puchar Polski w kolarstwie górskim JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race UCI C to dwudniowe, międzynarodowe zawody w kolarstwie górskim, które odbędą się 17-18 września na terenie kompleksu Parku Sportowego Wiśniowiec przy ul. Gliwickiej. Jest to już druga edycja zawodów, którego zeszłoroczny debiut cieszył się sporym zainteresowaniem wśród zawodników i kibiców. Trasa to widowiskowa, terenowa pętla o długości około 4 km, naszpikowana zjazdami i podjazdami oraz technicznymi przeszkodami w postaci głazów, belek i skoczni. W zawodach wezmą udział najlepsi polscy kolarze górscy, którzy rywalizowali już na trasach tegorocznego pucharu Polski w Krynicy-Zdroju, Jastrzębiu-Zdroju, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Głuchołazach. Podczas zawodów odbędą się także wyścigi dla amatorów oraz dzieci, dla których przygotowana zostanie specjalna trasa.

 

JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race UCI C3 – Puchar Polski
Miejsce: Tor Wiśniowiec ul. Gliwicka

Termin: sobota-niedziela, 17-18 września

Start: godz. 13.00

 

REKREACJA – BIEGANIE

Ruszyły zapisy na tegoroczną edycję Kamień Extreme. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę i przeżycie biegowej rywalizacji na trasie z przeszkodami naturalnymi (np.: staw, piach, błoto) oraz technicznymi (np. podesty, ściany, rusztowania). Na trasie znajdują się przeszkody, które weryfikują sprawność, skoczność, gibkość, siłę. Trasa z przeszkodami zostanie wytyczona na dystansie około 5,5 km. Zapisy i szczegóły na www.mosir.rybnik.pl.

 

XVII Kamień Extreme

Miejsce: ośrodek w Rybniku-Kamieniu

Termin: niedziela, 25 września

Start: godz. 12.00

 

UWAGA

Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.

 

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl