Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Przed nami kolejny weekend pod znakiem sportowych emocji. Wrażeń dostarczą sporty motorowe, piłka nożna i rolkarstwo. Warto wybiec myślą w przód i zapisać się na jesienne akademie.

 

W najbliższy weekend, nad zalewem w Rybniku, odbędzie się finał mistrzostw Polski w jeździe na skuterach. Kolejną odsłonę będą miały też mistrzostwa Rybnika – tym razem uczestnicy wezmą udział w rywalizacji na rolkach. Ruszyły nabory na jesienne akademie: biegania i nordic walking. Trwają także zapisy na tegoroczną edycję Kamień Extreme.

 

SPORTY MOTOROWE – SKUTERY WODNE

Tradycyjnie już nad zalewem w Rybniku odbędzie się Finał Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Organizatorem wydarzenia jest Moto H2O Rybnik. W sobotę, 10 września ścigać się będzie blisko 30 zawodników, dla których będą to trzecie zawody tegorocznych mistrzostw Polski. Niedziela przeznaczona jest dla amatorów i weteranów.

 

Finał Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych
Miejsce: Mito Tito, ul. Rudzka 394

Termin: sobota-niedziela, 10-11 września

Start: godz. 10.00

 

REKREACJA – ROLKI

11 września to data kolejnej rundy Amatorskich Mistrzostw Rybnika 2022. Na torze rolkowym w dzielnicy Paruszowiec-Piaski przy ul. Groborza odbędzie się już 7. runda mistrzostw. Rybniczanie zmierzą się w zawodach w jeździe na rolkach – na dystansie 4 okrążeń. Szczegóły na www.mosir.rybnik.pl

 

Mistrzostwa Rybnika w jeździe na rolkach
Miejsce: tor rolkowy, ul. Groborza

Termin: niedziela, 11 września

Start: godz. 10.00

PIŁKA NOŻNA – KLASA OKRĘGOWA, A, B, C

W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Chwałowic, Gotartowic, Boguszowic, Grabowni, Chwałęcic, Wielopola i Kamienia.

 

Klasa okręgowa, grupa: Rybnik-Racibórz

Pierwszy Chwałowice – GKS II Jastrzębie, sobota, 10 września, godz. 16.00

 

Klasa A, grupa: Rybnik

Sygnały Gotartowice – Ruch Stanowice, niedziela, 11 września, godz. 16.00

Górnik Boguszowice – Płomień Ochojec, niedziela, 11 września, godz. 16.00

 

Klasa B, grupa: Rybnik

Jedność Grabownia – Olza Godów, sobota, 10 września, godz. 16.00

Sokół Chwałęcice – MKS Czerwionka, sobota, 10 września, godz. 16.00

 

Klasa C, grupa: Rybnik

KS Wielopole – LKS Skrbeńsko, sobota, 10 września, godz. 16.00

KP II Kamień – Inter II Krostoszowice, niedziela, 11 września, godz. 16.00

 

Pod względem sportowym ciekawie zapowiada się także kolejny weekend oraz czas od września do listopada:

 

SPORTY ROWEROWE – MTB

Puchar Polski w kolarstwie górskim JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race UCI C to dwudniowe, międzynarodowe zawody w kolarstwie górskim, które odbędą się 17-18 września na terenie kompleksu Parku Sportowego Wiśniowiec przy ul. Gliwickiej. Jest to już druga edycja zawodów, których zeszłoroczny debiut cieszył się sporym zainteresowaniem wśród zawodników i kibiców. Trasa to widowiskowa, terenowa pętla o długości około 4 km, naszpikowana zjazdami i podjazdami oraz technicznymi przeszkodami w postaci głazów, belek i skoczni. W zawodach wezmą udział najlepsi polscy kolarze górscy, którzy rywalizowali już na trasach tegorocznego pucharu Polski w Krynicy-Zdroju, Jastrzębiu-Zdroju, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Głuchołazach. Podczas zawodów odbędą się także wyścigi dla amatorów oraz dzieci, dla których przygotowana zostanie specjalna trasa.

 

JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race UCI C3 – Puchar Polski
Miejsce: Tor Wiśniowiec, ul. Gliwicka

Termin: sobota-niedziela, 17-18 września

Start: godz. 13.00

 

REKREACJA – ROWERY

18 września odbędzie się ostatni w tym roku rajd rowerowy organizowany przez PTTK – Żegnaj Lato. Meta rajdu usytuowana będzie na boisku LKS „Płomień" w Ochojcu przy ul. Cystersów 34. Dojazd na metę trasami dowolnymi. Zbiórka grupy z Rybnika – godz.: 9:45, start rowerzystów — godz.: 10:00 na parkingu OSR „RUDA". Przyjmowanie uczestników na mecie od godz. 11.00. Konkursy zręcznościowe od godz. 11.30. Zakończenie około godz. 13.30. Wpisowe nie obowiązuje.

 

Rajd rowerowy Żegnaj Lato

Miejsce: Rybnik – Ochojec

Termin: niedziela, 18 września

Start: godz. 10.00

 

REKREACJA – AKADEMIE

Rozpoczęły się nabory na jesienne edycje dwóch akademii organizowanych przez MOSiR Rybnik. We wtorki i czwartki (27 września – 8 listopada2022) będzie można pobiegać pod okiem fachowca. W poniedziałki i czwartki (19 września – 13 października 2022) z kolei okazja do tego, by pospacerować z instruktorem nordic walking. Obowiązuje limit miejsc, warto więc się pospieszyć. Formularze do zapisów na stronie www.mosir.rybnikl.pl.

 

Akademia Biegania

Miejsce: Stadion lekkoatletyczny, ul. Gliwicka

Termin: wtorek, czwartak od 27 września do 8 listopada

Start: godz. 18.00 i 19.00

 

Akademia Nordic Walking

Miejsce: Stadion lekkoatletyczny, ul. Gliwicka

Termin: poniedziałek, czwartak od 19 września do 13 paźdzeirnika

Start: godz. 17.30

 

REKREACJA – BIEGANIE

Trwają zapisy na tegoroczną edycję Kamień Extreme. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę i przeżycie biegowej rywalizacji na trasie z przeszkodami naturalnymi (np.: staw, piach, błoto) oraz technicznymi (np.: podesty, ściany, rusztowania). Na trasie znajdują się przeszkody, które weryfikują sprawność, skoczność, gibkość, siłę. Trasa z przeszkodami zostanie wytyczona na dystansie około 5,5 km. Zapisy i szczegóły na www.mosir.rybnik.pl

 

XVII Kamień Extreme

Miejsce: ośrodek w Kamieniu

Termin: niedziela, 25 września

Start: godz. 12.00

 

UWAGA!
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową?
Chcesz o niej poinformować rybniczan?
Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123

 

 

 

Źródło/fot: Biuro Prasowe UM w Rybniku

 

RYBNIK. Sportowy weekend

09 września 2022
RYBNIK. Sportowy weekend