RYBNIK. Stary dwór w nowej roli
23 maja 2022

RYBNIK. Stary dwór w nowej roli

Na terenie zabytkowego, pocysterskiego dworu w Rybniku-Stodołach prywatny inwestor realizuje dużą inwestycję, adaptując i rewitalizując historyczne budynki. Powstaje tam Bel Mon Resort - inwestycja rekreacyjno-usługowa, w założeniu inwestora składająca się z trzech części: Restauracja Mona, Berry Spa oraz Hotel Lili.

 

- Przedsięwzięcie wiązało się z odrestaurowaniem - przy współpracy z Miastem - pocysterskiego dworu z XVIII wieku, w którym obecnie znajdować się będzie Restauracja Mona. Do dyspozycji gości będzie także kilka przestrzeni eventowych. Realizowane przedsięwzięcie umożliwi organizację wesel i podobnych wydarzeń, a także konferencji biznesowych czy szkoleń w zakresie różnorodnej tematyki –przekonuje Marta Komar, Dyrektor Generalny Bel Mon Resort.

 

W bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowane będzie Berry Spa.

 

- Będzie to miejsce otwarte na klientów z zewnątrz, przede wszystkim dla mieszkańców regionu, ale także dla gości hotelowych. Chcielibyśmy zagwarantować naszym gościom dostęp do odnowy biologicznej na najwyższym poziomie, zawierając w menu zabiegowym masaże, sauny, basen, jacuzzi, konsultacje medyczne i szereg zabiegów kosmetologicznych – zapowiada Jagoda Rusińska, Project Development Manager.

 

Inwestycja realizowana jest w malowniczej dzielnicy Stodoły - wśród licznych atrakcji turystycznych znajdujących się w okolicy resortu jest m.in. Zalew Rybnicki, Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich, kolej wąskotorowa, trasy rowerowe, wypożyczalnia rowerów, a także Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach.

 

Warto przypomnieć, że dzielnica Stodoły od lat związana była z jeździectwem. Na terenie obecnej inwestycji znajdował się wcześniej ośrodek jeździecki z wieloletnią tradycją, który swoją ofertą przyciągał pasjonatów jeździectwa z całego regionu. Obecny inwestor dysponujący terenem byłego ośrodka, wraz ze specjalnie przygotowaną infrastrukturą, szuka partnerów do tej części inwestycji - chętnych do wynajmu lub dzierżawy terenu byłego ośrodka. Inwestorowi zależy na przywróceniu dawnej świetności tego miejsca, jednak aby to zamierzenie mogło zostać zrealizowane, potrzebny jest udział odpowiedniego podmiotu z doświadczeniem w tej dziedzinie.

 

- Jest to bardzo cenna inwestycja dla Rybnika, zarówno ze względu na historyczne walory tego miejsca, jak i jego potencjał– mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, który kilka dni temu, spotkał się z przedstawicielami inwestora na terenie powstającego kompleksu w Rybniku-Stodołach. - Prowadzone przez inwestora prace pozwoliły nie tylko przywrócić świetność dawnym obiektom, ale również poprzez nowoczesną architekturę w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego dworu, stworzyć naprawdę atrakcyjne miejsce dla mieszkańców Rybnika, biznesu, turystów i gości z całego regionu - zaznacza prezydent.

 

Zakończenie inwestycji i otwarcie Bel Mon Resort planowane jest na III kwartał br. Kolejnym zamierzeniem inwestora w tej dzielnicy jest realizacja inwestycji mieszkaniowej.

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

fot. M. Koczy

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl