Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Siedziba Zespołu Edukacyjno-Artystycznego „Przygoda” mieści się przy Świerklańskiej 42a obok Zespołu Szkół Budowlanych. Placówka, z której oferty korzysta około 1200 dzieci, przechodzi modernizację. Wszystko po to, by dzieci mogły rozwijać swoje pasje w bardziej komfortowych warunkach. Placówka zyska nowe pomieszczenia i wiatę rowerową. Będzie wygodnie i praktycznie.

 

Realizowana od kilku miesięcy inwestycja polega na przebudowie i nadbudowie budynku „Przygody”. Obecnie trwają prace konstrukcyjno-budowlane. W efekcie placówka zyska pomieszczenie poczekalni, magazynu, pomieszczenie akustyka, łazienkę dla osób niepełnosprawnych oraz korytarz okalający dużą salę taneczną. Częścią inwestycji jest też rozbudowa i nadbudowa istniejącej małej sali tanecznej.

 

Głównym założeniem inwestycji jest powiększenie gabarytów budynku „Przygody”. Placówka zyska nie tylko na powierzchni, ale dzięki rozbiórce istniejącego dachu i nadbudowie sali na wysokości. Utworzenie obejścia komunikacyjnego, tzw. łącznika, który będzie pełnił funkcję zaplecza scenicznego w postaci poczekalni, magazynu, toalet oraz pomieszczenia dla akustyka i obsługi pozwoli na funkcjonalnie powiązanie dwóch sal tanecznych w segmentach B i C budynku, co z kolei oznacza możliwość korzystania z różnych części obiektu bez konieczności przebierania się i wychodzenia na zewnątrz– podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

 

W ramach inwestycji przy placówce powstanie też wysoka na 2,5 m wiata rowerowa o wymiarach 6 na 3 m z zamontowanymi stojakami. Obowiązkiem wykonawcy będzie też zagospodarowanie przestrzeni – dojazd, chodniki, trawniki, nasadzenia. Zadanie obejmuje ponadto prace związane z likwidacją 6 istniejących miejsc parkingowych oraz wykonanie 6 nowych miejsc parkingowych, a także wykonanie miejsc parkingowych dla skuterów.

 

Inwestycję za nieco ponad 2,8 mln zł realizuje wyłoniona w przetargu firma MARGO Spółka cywilna. Modernizacja powinna zostać ukończona w sierpniu br.

 

Źródło: UM w Rybniku

fot. M. Koczy

 

RYBNIK. Trwa rozbudowa budynku Zespołu Edukacyjno-Artystycznego „Przygoda”

12 maja 2022
RYBNIK. Trwa rozbudowa budynku Zespołu Edukacyjno-Artystycznego „Przygoda”