RYBNIK. W sierpniu Alter Sport Festiwal
12 lipca 2022

RYBNIK. W sierpniu Alter Sport Festiwal

W ostatni weekend sierpnia (27-28.08) odbędzie się kolejna edycja Alter Sport Festiwalu czyli imprezy promującej sporty niszowe.

 

Już czwarty raz będziemy zachęcać miłośników sportowej adrenaliny, aby nas odwiedzili. Wraz z partnerami postaramy się przygotować spektakularną imprezę, której celem jest popularyzacja, często bardzo widowiskowych, sportów niszowych – mówi Daria Kudio z rybnickiego MOSiR-u, głównego organizatora wydarzenia.

 

Tradycyjnie już Alter Sport Festiwal będzie miał charakter festiwalowo-targowy, w tle zaś odbywać się będą pokazy zaproszonych gości. Tym razem impreza odbędzie się na terenie ośrodka rekreacyjno-sportowego Ruda, boiskach piłkarskich za największym rybnickim basenem oraz w Parku Sportowym Wiśniowiec.

 

Strefy atrakcji i rekreacja

 

Podczas dwóch dni Alter Sport Festiwalu będzie można zapoznać się z ofertą przeszło 20 wystawców. Powstanie m.in. strefa moto (trike – trójkołowce z napędem elektrycznym lub spalinowym, rowerki trójkołowe z napędem klasycznym i elektrycznym, auta offroad, RC Art – profesjonalne modele zdalnie sterowane). W strefie sportów wodnych będzie można podziwiać pokazy ratownictwa, warsztaty na SUP-ach czy pokazy pływania synchronicznego. Futbol flagowy, la cross, ultimate frisbee, unihokej, softball i baseball oraz kabaddi stworzą strefę gier zespołowych. Nie zabraknie także przedstawicieli sportów indywidualnych (akrobatyka, pole dance, cross fit, parkour, street workaut, rolki, strzelectwo, mountainboard).

 

Dodatkowymi atrakcjami będą np. tor do gry w kapsle czy pokazy sportów walki. Pojawią się także atrakcje z konstrukcji linowych, takich jak: kolejka amerykańska, drzewo wspinaczkowe, most linowy i slackline. Będzie można zobaczyć w akcji fanów surfingu, powstanie bowiem 30 metrowy tor do skimboardingu – wymienia Daria Kudio i zachęca najmłodszych do wzięcia udziału w zawodach Ninja Kids – na torze o długości 100 m i minimum 8 przeszkodach.

 

Futbol flagowy i dirt jumping

 

W sobotę, 27 sierpnia odbędą się pokazy dirt jumpingu. Na skoczni pojawią się najlepsi w Polsce zawodnicy.

 

Jestem przekonany, że zaprezentują oni niesamowite ewolucje. Tym razem będziemy świadkami show na nieco mniejszym lądowaniu, niż to miało miejsce w poprzednich edycjach. Będzie jednak równie widowiskowo i ekstremalne. W ciągu dnia czeka na nas pięć pokazów – zapowiada Krzysztof Magiera, przedstawiciel Sfery Sportu, która będzie odpowiedzialna za tę część wydarzenia.

 

Dzień później będzie okazja zapoznać się z regułami i zasadami obowiązującymi w futbolu flagowym.

 

Ta dyscyplina zyskuje coraz większą, międzynarodową popularność. Już za kilka lat ma szansę stać się dyscypliną olimpijską. Pierwsze oficjalne mistrzostwa Polski w futbolu flagowym są doskonałą okazją do promocji. Sukces ubiegłorocznego turnieju w Rybniku utwierdził mnie w przekonaniu, że również w te wakacje warto pojawić się w tym mieście. Cieszę się, że to właśnie tutaj poznamy pierwszego w historii mistrza Polski w futbolu flagowym – twierdzi Dawid Biały, prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

 

Pompowanie i chillout

 

Kolejną atrakcją czwartej edycji Alter Sport Festiwalu będzie dobrze znany już w Rybniku największy cykl zawodów pumptrackowych w Polsce „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”. Na nowym torze w parku Wiśniowiec zawodnicy będą walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu, a także o wyjazd na mistrzostwa świata.

 

Rywalizacja odbędzie się w pięciu kategoriach. Jak zawsze czeka nas świetna atmosfera oraz współzawodnictwo zawodników z całej Polski – mówi Krzysztof Magiera ze Strefy Sportu.

 

Na terenie festiwalu odbędzie się także gra miejska, z wykorzystaniem kodów QR. Nie zabraknie oczywiście strefy gastronomicznej oraz strefy chilloutu. Organizatorzy zachęcają do śledzenia wydarzenia na FB: Alter Sport Festiwal 2022 – gdzie regularnie będą pojawiały się szczegóły imprezy.

 

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl