RYBNIK. Zamieszkaj na Sztolniowej
25 maja 2022

RYBNIK. Zamieszkaj na Sztolniowej

Rybnicki TBS ogłosił nabór wniosków o najem mieszkań w kolejnej lokalizacji. Chcesz zamieszkać w zespole budynków wielorodzinnych przy ul. Sztolniowej? Złóż dokumenty do 30 czerwca br.

 

Na ulicy Sztolniowej w Boguszowicach powstać ma 80 mieszkań. Znajdą się one w pięciu czterokondygnacyjnych podpiwniczonych budynkach. Dwa z nich będą wolnostojące, a trzy stworzą zabudowę szeregową.

 

W każdym z budynków zaplanowano 16 mieszkań, które będą miały 1, 2, lub 3 pokoje. Do mieszkań będą przynależeć komórki lokatorskie. Metraże będą oscylować w przybliżeniu między 31 a 60 m2. Budynki będą zasilane w ciepło systemowe z ciepłowni, z ciepłociągu będzie też dostarczana ciepła woda użytkowa – wskazuje Olgierd Zaraś, Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom” Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku.

 

Na Sztolniowej powstaną także: plac zabaw i parkingi – z miejscami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Ze względu na brak windy mieszkania dla osób starszych i niepełnosprawnych zaplanowano na parterze. Dojazd i dojście do projektowanego zespołu budynków będzie odbywać się poprzez istniejący zjazd z ulicy Sztolniowej.

 

Chcesz zamieszkać w zespole budynków wielorodzinnych przy ul. Sztolniowej? 23 maja Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Twój Dom" ogłosiło nabór wniosków o zawarcie umowy najmu mieszkań. Wnioski można składać do 30 czerwca br. osobiście w siedzibie rybnickiego TBS-u przy ul. Gliwickiej 1 lub za pośrednictwem poczty.

 

Dane kontaktowe TBS:

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Twój Dom” Sp. z o. o. w Rybniku

ul. Gliwicka 1

44-200 Rybnik

tel. 538 216 079

sekretariat@tbsrybnik.pl

Godziny otwarcia:

pon. - śr.: 7:30 - 15:30

czw.: 7:30 - 18:00

pt.: 7:30 - 13:00

 

Szczegółowe informacje na stronie Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Twój Dom": Najem krok po kroku. Zachęcamy także do zapoznania się z opisem i kartami poszczególnych mieszkań. Przewidywany termin oddania do użytkowania zespołu budynków przy ulicy Sztolniowej to pierwsza połowa 2024 r.

 

Koncepcja zespołu zabudowy mieszkalnej wielorodzinnej przy ulicy Sztolniowej w Rybniku: (wizualizacja z zał.)

 

Aby zamieszkać w budynkach TBS-u trzeba spełnić kilka warunków, m.in. dotyczących kwoty miesięcznie osiąganych dochodów. Z powodu dużej ilości pytań kierowanych do TBS-u w sprawie naboru wniosków przygotowaliśmy dla Państwa odpowiedzi na najważniejsze z nich, znajdziecie je Państwo w zakładce FAQ na stronie internetowej – dodaje Zaraś.

 

- Z powodu drogich kredytów hipotecznych coraz trudniej o zakup mieszkania, zwłaszcza przez młodych ludzi. Dlatego cieszę się, że zapadła decyzja o tej inwestycji i rozpoczyna się nabór na najem 80 mieszkań w Boguszowicach Starych – mówi Łukasz Kłosek radny Rady Miasta Rybnika - To oferta dla tych którzy chcą mieć blisko wszystko to co ofertuje miasto: edukację, komunikację miejską i trochę zieleni na letnie spacery. To po prostu dobre miejsce do życia – podkreśla Kłosek.

 

 

Zasady obecnie prowadzonego naboru są takie same, jak miało to miejsce w przypadku mieszkań przy ulicy Hallera – z tą różnicą, że minimalną wysokość partycypacji w kosztach budowy określono na poziomie 15%. Nabór dotyczący ul. Hallera już się zakończył, wyłaniając lokatorów wszystkich mieszkań. TBS zakłada jednak możliwość, iż ktoś z przyczyn losowych zrezygnuje z podpisania umowy czy najmu. Wtedy zarezerwowane mieszkania mogą się zwolnić.

 

TBS tworzy więc listę rezerwową najemców, którzy będą mieli szansę zająć miejsce osób, które z jakichś powodów zrezygnowały. Równocześnie Zarząd TBS zaznacza, że złożenie wniosku i bycie na liście rezerwowej w naborze na mieszkanie przy ulicy Hallera nie blokuje możliwości wnioskowania o mieszkanie w naborze dotyczącym ulicy Sztolniowej czy planowanego później Okulickiego. Wtedy taki kandydat będzie miał możliwość wyboru lokalizacji oraz listy, z której zrezygnuje – przypomina Olgierd Zaraś.

 

Źródło/fotBiuro Prasowe UM w Rybniku

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl