Artur Barciś, teatr, "Barabuum!", sąsiedzkie relacje, spektakl, recenzja, kultura, komedia
13 maja 2024

Sąsiedzkie Relacje w Krzywym Zwierciadle: „Barabuum!” według Artura Barcisia

W najnowszym spektaklu "Barabuum!" reżyserii Artura Barcisia, widzimy nietypową historię sąsiedzkich relacji. Główni bohaterowie, zaintrygowani życiem osób mieszkających obok, decydują się na bliższe poznanie swoich sąsiadów. To, co zaczyna się jako niewinna ciekawość, z czasem przeradza się w zaskakującą i skomplikowaną relację. Artur Barciś podkreśla, że choć fabuła spektaklu jest przedstawiona z przymrużeniem oka, ma ona również głębsze przesłanie. Reżyser zachęca do pokonywania własnej nieśmiałości i otwierania się na nowe znajomości, które mogą wzbogacić nasze życie.


Barciś, który mieszka na wsi w otoczeniu domów jednorodzinnych, ceni sobie dobre relacje z sąsiadami, z którymi często spotyka się na lokalnych wydarzeniach. Podkreśla różnicę w dynamice sąsiedzkich relacji między życiem w bloku a życiem na wsi, gdzie anonimowość i brak czasu często utrudniają nawiązywanie głębszych kontaktów.


Spektakl "Barabuum!" można zobaczyć na scenie Małej Warszawy oraz w różnych domach kultury i salach widowiskowych w miastach takich jak Zamość, Wrocław, Poznań, Toruń i Bydgoszcz. Jest to doskonała okazja, by zobaczyć, jak można przekształcić proste sąsiedzkie interakcje w coś, co zmusza do refleksji nad własnymi relacjami z ludźmi w naszym otoczeniu.


 

Źródło/fot.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artur Barciś, teatr, "Barabuum!", sąsiedzkie relacje, spektakl, recenzja, kultura, komedia