Siłą wepchnęli 12-latka do bagażnika samochodu!
29 kwietnia 2022

Siłą wepchnęli 12-latka do bagażnika samochodu!

Policjanci zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, którzy pozbawili wolności 12-latka. Sprawcy siłą wepchnęli chłopca do bagażnika samochodu i przewieźli po terenie jednego z osiedli w Chełmie. Po kilku minutach wypuścili go grożąc pobiciem, gdy komuś o tym powie. Powodem takiego zachowania miało być nastraszenie nastolatka. Wobec dwojga zastosowany został już dozór Policji. Z udziałem trzeciego czynności procesowe były wykonywane we wtorek.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 14:00 na jednym z osiedli w Chełmie. Przypadkowa osoba zauważyła, że dwaj mężczyźni wkładają siłą do bagażnika samochodu marki BMW małoletniego chłopca, po czym odjeżdżają. O zdarzeniu poinformowała dyżurnego komendy.

 

Zaraz po zgłoszeniu policjanci odnaleźli na terenie Chełma samochód, którym poruszali się sprawcy. Wytypowali i zatrzymali w związku z tym zdarzeniem 22-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 20 i 23-lat. Wszyscy są mieszkańcami Chełma. Ustalili, że pokrzywdzonym jest 12-letni chłopiec, którego przez kilka minut wieźli w bagażniku samochodu. Następnie wypuścili go grożąc pobiciem, gdy powie komuś o tym zajściu. Osoby te chciały go nastraszyć, gdyż miał być w konflikcie z siostrą jednego z nich. Małoletni w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń.

We wtorek kobieta i młodszy z mężczyzn zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Zastosowano też wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Z kolei z 23-latkiem czynności procesowe będą wykonywane w środę.

komisarz Ewa Czyż

 

Źródło: KMP Chełm

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl