zasiłek, świadczenie przedemerytalne, rozliczenie, termin, obowiązek, finanse, prawo, 31 maja
26 czerwca 2024

Śląskie Święto Karpia – Wyjątkowe Wydarzenie w Pawłowicach

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca 2024 roku, park przy Inhalatorium w Pawłowicach stanie się centrum obchodów Śląskiego Święta Karpia. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane z myślą o mieszkańcach i turystach, rozpocznie się o godzinie 14:00 i będzie obfitować w liczne atrakcje dla wszystkich grup wiekowych.


O godzinie 14:00 rozpocznie się handel, gdzie będzie można nabyć świeże ryby, regionalne przysmaki oraz rękodzieło. Oficjalne otwarcie Śląskiego Święta Karpia nastąpi o godzinie 15:00. Na scenie wystąpią zespoły ludowe z naszej gminy, a program muzyczny wzbogacą Grupa musicalowa eM oraz zespół Coco Afro.


Jednym z głównych punktów programu będzie pokaz kulinarny, podczas którego mistrz kuchni na ogromnej patelni przygotuje danie rybne do degustacji. Dla najmłodszych przewidziano warsztaty kulinarne prowadzone przez zawodowego kucharza, gdzie głównym daniem będą fishburgery.


Na święto został zaproszony Zbigniew Kiełkowski, znany jako ROKI FISH BOA, mieszkaniec Pielgrzymowic i pasjonat wędkowania na Belly Boat. Podczas spotkania opowie o swojej nietypowej metodzie wędkowania oraz przygodach związanych z łowieniem.


Atrakcje dla Dzieci


Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę zabaw, w której znajdą się dmuchane zamki, mała karuzela, festiwal baniek mydlanych, malowanie twarzy oraz tatuaże. Zabawy z animatorem zapewnią dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu.


Bitwa Regionów


Podczas Śląskiego Święta Karpia odbędzie się również konkurs kulinarny Bitwa Regionów, organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawie. W jury zasiądzie między innymi Maja Klejnot, mieszkanka Pawłowic i finalistka programu TVN MasterChef Nastolatki.


Organizatorami Śląskiego Święta Karpia są Gmina Pawłowice, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie oraz Stowarzyszenie Rybackie "Żabi Kraj". Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi oraz Wojewody Śląskiego Marka Wójcika. Zadanie współfinansowane jest ze środków Budżetu Województwa Śląskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Śląskim Święcie Karpia! To niepowtarzalna okazja, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, ciesząc się bogactwem regionalnych tradycji i smaków.