Piknik w Kurorcie, Park Zdrojowy, historia uzdrowisk, jazz nowoorleański, Zygi Jazz Band, Těšínské Divadlo, polskie piosenki międzywojenne, wystawa zabytkowych samochodów, moda międzywojenna, Kasyno Zdrojowe, atrakcje dla dzieci, piknik historyczny, kultura lat 20. i 30., stroje epoki, darmowe wydarzenia
13 czerwca 2024

Spotkanie z legendą żużla Andrzejem Wyglendą w Focus Park

W piątek, 14 czerwca, Centrum Handlowe Focus Park w Rybniku będzie gościć Andrzeja Wyglendę, najbardziej utytułowanego żużlowca w historii ROW Rybnik. Wydarzenie to rozpocznie cykl spotkań ze znanymi rybniczanami w ramach projektu #Rybniczanie.

 

Andrzej Wyglenda to czterokrotny Indywidualny Mistrz Polski oraz czterokrotny złoty medalista imprez mistrzowskich na poziomie światowym. Najbardziej spektakularnym jego osiągnięciem było zdobycie złotego medalu Mistrzostw Świata Par w 1971 roku wraz z Jerzym Szczakielem na torze w Rybniku. Ten wyczyn został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

 

Spotkanie z Andrzejem Wyglendą odbędzie się w piątek, 14 czerwca, o godzinie 18:00 na poziomie 1 Centrum Handlowego Focus Park. Jest ono elementem projektu #Rybniczanie, którego celem jest przywracanie pamięci o historii rybnickiego przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji browarniczych. W miejscu, w którym dziś znajduje się Focus Park, przez ponad sto lat działał Browar Rybnik.

 

Honorowy patronat nad projektem objął prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Działania związane z akcją można śledzić na bieżąco na stronie internetowej www.focuspark.pl/rybniczanie/ oraz na grupie na Facebooku.