Stadion Górnika Radlin zmieni swoje oblicze
02 grudnia 2022

Stadion Górnika Radlin zmieni swoje oblicze

Boisko przy ul. Mariackiej w Radlinie, na którym swoje mecze rozgrywa Górnik Radlin, doczeka się gruntownej modernizacji. Pojawi się profesjonalna trybuna boczna na ponad 650 miejsc oraz zupełnie nowy, piętrowy budynek multisportowy.

Nowe trybuny mają pomieścić 657 miejsc siedzących. Podzielone będą na sektory. Sektor środkowy będzie zadaszony dachem w konstrukcji stalowej o wymiarach ok. 20,2 m x 7,4 m. W sektorze środkowym przewidziane zostało miejsce dla osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z kolei pod trybunami zaprojektowano zaplecze sanitarne, oraz pomieszczenia pomocnicze.

Z kolei zamiast istniejącego budynku, gdzie swoją siedzibę ma klub piłkarski, pojawi się nowy budynek, piętrowy, o funkcjach multisportowych. W budynku zaplanowano miejsca na szatnie, w tym osobne szatnie sędziowskie, łazienki, salę odpraw, pralnię z suszarnią oraz pomieszczenia techniczne. Na piętrze zaprojektowano pomieszczenia administracyjne z zapleczem socjalnym, toalety ogólnodostępne, czy również salę do ćwiczeń sportów walki z zapleczem. Pojawi się także osobna sala z tarasem od strony boiska treningowego, gdzie rodzice będą mogli obserwować grę swoich pociech.

Decyzja o rozbudowie bazy wokół boiska przy ul. Mariackiej wynikła przede wszystkim z ogromnych kosztów utrzymania obecnego budynku, który stale wymaga prac remontowych. Przy dużych nakładach utrzymaniowych zasadnym okazało się zaprojektowanie nowoczesnego budynku, który nie będzie generował tak dużych kosztów remontowych, ani związanych z utrzymaniem.

Co zaś tyczy się trybuny, od kilku lat zauważalny jest wzrost zainteresowania meczami radlińskiej drużyny, podczas gdy miejsce na istniejących trybunach jest mocno ograniczone. Ostatni awans radlińskiej drużyny także pokazuje, że potencjalne zainteresowanie meczami w Radlinie będzie stale rosło.

Aktualnie miasto jest przed ogłoszeniem przetargu, więc nie mam jeszcze informacji o kosztach ani wykonawcy. Ta inwestycja jest częścią projektu „Budowa i modernizacja infrastruktury społecznej, kulturalnej i sportowej w mieście Radlin", na który miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 9,9 mln zł z „Polskiego Ładu". W ramach tego projektu, oprócz trybuny i obiektu multisportowego, będzie miała miejsce adaptacja budynku przy ul. Reymonta na Głożynach, na potrzeby działalności społecznej, kulturalnej i edukacyjnej.

 

 

 

Źródło: UM w Radlinie

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl