Starostwo Powiatowe w Pszczynie gra razem z WOŚP
17 stycznia 2023

Starostwo Powiatowe w Pszczynie gra razem z WOŚP

W blisko 80 miejscach w całym powiecie pszczyńskim znajdują się stacjonarne puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz można wesprzeć 31. Finał, wrzucając pieniądze do jednej ze skarbonek.

 

 

Z WOŚP grają sklepy, restauracje, zakłady usługowe i instytucje. Stacjonarna puszka jest też w punkcie obsługi klienta w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Tu dzięki zaangażowaniu powiatowego sztabu gra WOŚP. Nie wychodząc z domu można również dokonywać wpłat za pośrednictwem internetowej eSkarbonki

Powiatowy Sztab WOŚP będzie obecny również na platformie Allegro. - Obecnie prowadzimy działania związane z aukcjami. Osoby lub firmy, które zechcą podarować przedmioty bądź usługi na wielkoorkiestrowe licytacje proszę o kontakt - mówi szef powiatowego sztabu WOŚP Artur Wojciech i dodaje, że wystarczy wysłać e-maila na adres sztabwosppszczyna@gmail.com

 

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia. Tego dnia na ulice powiatu pszczyńskiego z kolorowymi puszkami orkiestry wyruszy 165 wolontariuszy Powiatowego Sztabu WOŚP #4946, który działa przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 n im. gen. Józefa Bema w Pszczynie pod patronatem starosty pszczyńskiej Barbary Bandoły. W akcję angażują się też sztab miejski i gminne.

 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra z hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich - małych i dużych”. Celem jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.


 

 

Źródło/fot:

 

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl