Strzelał z wiatrówki do pracowników budowy, wcześniej obrzucał ich petardami, jajkami i cebulą!
22 kwietnia 2022

Strzelał z wiatrówki do pracowników budowy, wcześniej obrzucał ich petardami, jajkami i cebulą!

Zarzut dotyczący uszkodzenia ciała 42-latka i narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz posiadania narkotyków usłyszał zatrzymany przez policjantów z komisariatu przy ul. Chodeckiej 45-letni mężczyzna.

Mieszkaniec Targówka został zatrzymany po tym, jak z wiatrówki postrzelił pracownika budowy. Już wcześniej na różne sposoby demontował on swoje niezadowolenie z powodu trwającej budowy domu na sąsiedniej posesji. W trakcie czynności dzielnicowi zabezpieczyli u niego ukrytą na strychu wiatrówkę oraz marihuanę. Decyzją prokuratora został on objęty policyjnym dozorem. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Targówka interweniowali na posesji, gdzie miało dojść do zranienia jednego z pracowników budowy. Na miejscu mundurowi ustalili, że 42-latek został najprawdopodobniej postrzelony z wiatrówki przez sąsiada mieszkającego naprzeciwko, który już wcześniej demonstrował swoje niezadowolenie z prowadzonej budowy.

Około godziny 17.00, gdy mężczyźni wykonywali prace na dachu usłyszeli strzał i jeden z nich poczuł ból w klatce piersiowej. 42-latek zobaczył, że ma powierzchowną ranę w tym miejscu oraz na szyi. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, którzy udzielili mu niezbędnej pomocy.

Na miejscu zjawiła się właścicielka posesji, która wyjaśniła, że od lutego mają problem z agresywny sąsiadem, który stale niepokoi pracowników budowy, wyzywa ich, rzuca w nich petardami, jajkami, cebulą, prezerwatywami wypełnionymi wodą i strzela do nich z wiatrówki.

Dzielnicowi, którzy zostali wezwani na miejsce udali się do wskazanego mężczyzny. Ten jednak zabarykadował się w domu. Dopiero groźba wejścia siłowego przez strażaków przekonała mężczyznę do otwarcia drzwi. 45-latek zaprzeczył jakoby miał posiadać wiatrówkę.

Dzielnicowi szczegółowo skontrolowali jego dom. Na strychu pod deskami i izolacją termiczną ujawnili wiatrówkę z lunetą, zawiniątko z folii aluminiowej z zawartością czarnej lepkiej substancji, dwa zawiniątka foliowe z suszem roślinnym, młynek do suszu konopnego, szklaną cygaretkę z zawartością brunatnej substancji oraz metalową puszkę z zawartością suszu roślinnego.

Policjanci zabezpieczyli znalezione przedmioty i zatrzymali 45-latka.

Następnego dnia trafił on na przesłuchanie do północnopraskiej prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut dotyczący uszkodzenia ciała 42-latka w zbiegu z narażeniem go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i posiadania narkotyków. Decyzją prokuratora został on objęty policyjnym dozorem.

Za te przestępstwa 45-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Północ.

kom. Paulina Onyszko

Źródło: KSP

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl