Piknik w Kurorcie, Park Zdrojowy, historia uzdrowisk, jazz nowoorleański, Zygi Jazz Band, Těšínské Divadlo, polskie piosenki międzywojenne, wystawa zabytkowych samochodów, moda międzywojenna, Kasyno Zdrojowe, atrakcje dla dzieci, piknik historyczny, kultura lat 20. i 30., stroje epoki, darmowe wydarzenia
22 kwietnia 2024

Sukces ZSO w Pawłowicach: uczniowie powyżej średniej w egzaminach zawodowych

W ostatnim podsumowaniu dotyczącym wyników egzaminów zawodowych, uczniowie ZSO w Pawłowicach osiągnęli bardzo dobre rezultaty. Średni wynik w porównaniu z innymi szkołami był wyższy na poziomie krajowym, wojewódzkim i powiatowym. Również w zestawieniu z placówkami z pobliskich powiatów nie mieli sobie równych.

 

Zdawalność egzaminów zawodowych, także była wyższa. Szczególnie imponujący wynik osiągnęli uczniowie przygotowujący się do zawodu technik logistyk. 100% z egzaminu pisemnego i praktycznego przy średniej zdawalności w województwie 86% i w kraju 86%.

 

Sukces ZSO w Pawłowicach pokazuje zaangażowanie uczniów oraz kadry pedagogicznej w proces nauczania i przygotowania do egzaminów. Nie bez znaczenia jest też nacisk na praktyczne umiejętności, m.in. dobrze wyposażone pracownie czy ścisła współpraca z lokalnymi przedsiębiorstwami.


 

Technikum w Pawłowicach zdobyło tytuł Złotej Szkoły w rankingu Perspektywy 2023 dołączając do grona najlepszych techników na Śląsku 1-sze miejsce w powiecie.

 

 

Źródło/fot: UG Pawłowice