Wodzisław Śląski, Dzień Dziecka, Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza", Festiwal Baniek, Holi Festiwal Kolorów, atrakcje dla dzieci, zabawa rodzinna, bezpieczeństwo imprez, foodtrucki, DJ'e
02 maja 2024

Super sprawa w Żorach! Miejscowi mieszkańcy zdecydowali się na wielkie sprzątanie lasu

Super sprawa w Żorach! W ramach Światowego Dnia Ziemi, miejscowi mieszkańcy i miłośnicy natury zdecydowali się na wielkie sprzątanie lasu. Spotkali się w Parku Piaskownia, gdzie niemal 100 osób, zarówno dorosłych, jak i dzieci, z rękawicami i workami na śmieci ruszyło na podbój odpadów. I wiecie co? Atmosfera była fantastyczna!


W ciągu 30 minut najbardziej zapaleni uczestnicy mieli już pełne worki, a organizatorzy musieli szybko dostarczać nowe. Po drodze wszyscy mogli się czegoś nauczyć dzięki tablicom na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej „Do Gichty”. A wśród zbieranych „skarbów” znalazły się nie tylko plastikowe butelki czy szklane opakowania, ale też gumowce, drewniane krzesło, czy nawet piła ręczna!

Po powrocie do bazy, czyli do Piaskowni, odbyły się konkursy z nagrodami, dotyczące przyrody, segregacji odpadów i zręczności. Wszystko to przy wsparciu lokalnych firm i organizacji.

Takie akcje to świetny sposób na to, by nie tylko posprzątać las, ale też zintegrować społeczność i przypomnieć wszystkim o ważności dbania o naszą planetę. Brawo Żory! Zachęcamy do organizowania podobnych inicjatyw. Niech lasy będą czyste nie tylko od święta!

 

 

 

Fot. Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Żorach