Szkoła Podstawowa w Gogołowej ma piękną Zieloną Pracownię
22 listopada 2022

Szkoła Podstawowa w Gogołowej ma piękną Zieloną Pracownię

W piątek, 18 listopada, odbyło się uroczyste otwarcie nowej "Zielonej Pracowni" w Szkole Podstawowej w Gogołowej. To pierwsza tego typu pracownia w gminie Mszana.

Projekt został zrealizowany dzięki funduszom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dzięki dofinansowaniu o łącznej wysokości 50.000 zł szkoła wzbogaciła się nie tylko w nowe meble, którymi urządzono pracownię, ale przede wszystkim o nowe pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny. Dzięki temu pracownia biologiczna zyskała całkowicie nowy, atrakcyjny wygląd, a przede wszystkim stała się bardziej dla uczniów przyjazna pod kątem zdobywania wiedzy biologiczno-przyrodniczej.

Podczas uroczystości otwarcia uczniowie szkoły przedstawili spektakl pt. "W bajkowym świecie Ekobohaterów". Zaprezentowane zostały zakupione pomoce dydaktyczne podczas lekcji pokazowej. Podsumowano również cały projekt, który doprowadził do powstania pracowni.

Na otwarcie przybyli goście, w tym władze Gminy Mszana, przedstawiciele WFOŚiGW w Katowicach, a także senator Ewa Gawęda, która mocno wspiera ideę realizacji Zielonych Pracowni. Jak podkreśla, takie pracownie, które są przecież świetnie wyposażone, a przez to inspirują do odkrywania nowych rzeczy, w znaczący sposób wpływają na podniesienie jakości kształcenia uczniów.

- Cieszę się, że powstają one tak licznie w naszym regonie, bo to najlepszy prezent dla naszych uczniów. Zielone Pracownie umożliwiają im naukę w jak najlepszych warunkach. Wszystkim nam zależy na jak najlepiej wyedukowanej młodzieży- podkreśla senator Gawęda. 

Źródło/fot. Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl