Szkoła w Gorzyczkach z nową stołówką
21 grudnia 2022

Szkoła w Gorzyczkach z nową stołówką

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gorzyczkach od niedawna cieszy się z odnowionej stołówki. Remont kuchni i jadalni był możliwy dzięki temu, że placówka otrzymała 80 tys. zł w ramach rządowego programu "Posiłek w szkole i domu".

- Cieszę się, że dzięki wsparciu szkoła może realizować tak ważne zadanie, jak zapewnienie gorących, zdrowych i domowych posiłków swoim uczniom - mówi senator Ewa Gawęda, która 1 grudnia uczestniczyła w oficjalnym otwarciu odnowionej stołówki.

Wsparcie finansowe otrzymała Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja wchodząca w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gorzyczkach Całkowita wartość programu wyniosła 100 tys. zł. Dotacja wyniosła 80 tys. zł i została przekazana w ramach Modułu 3 Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

Moduł ten zakłada doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek (własna kuchnia i jadalnia) lub doposażenie stołówek, które obecnie nie funkcjonują, tak aby mogły zostać uruchomione, lub stworzenie nowych stołówek; wsparcie w zakresie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, tzw. jadalni.

Dzięki dotacji stołówka wzbogaciła się o nowe stoły i krzesła. W kuchni pojawił się nowy sprzęt.

- Wszystko to przyczyni się do poprawy jakości pracy i sprawnej obsługi stołówki, a przede wszystkim uczniowie placówki będą mieli zapewniony posiłek, również gorący i zdrowy - podkreśla senator Ewa Gawęda.


Źródło/fot. Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl