transformacja energetyczna, współpraca międzynarodowa, handel transgraniczny, energia, wodór, H2POLAND & NetZero Forum, technologie niskoemisyjne, technologie zeroemisyjne, wymiana informacji, niskoemisyjna gospodarka, zeroemisyjna gospodarka
19 czerwca 2024

Totalizator Sportowy: każdy gracz wspomaga polski sport

Każda osoba, która kupuje produkty spod znaku należącej do Totalizatora Sportowego marki LOTTO, wspiera rozwój polskiego sportu. W przypadku gier liczbowych 25 proc. wpłaconej stawki jest przeznaczanych na fundusze celowe, w tym m.in. Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. „W zeszłym roku było to prawie 1,1 mld zł” - podkreślał Rafał Krzemień, prezes zarządu Totalizatora Sportowego. Prezes Krzemień wziął udział w panelu „Jak sport napędza biznes - marketing sportowy motorem rozwoju firmy” podczas kongresu Impact’24 w Poznaniu.

W panelu dyskusyjnym uczestniczyli przedstawiciele różnych podmiotów związanych z polskim sportem. Jednym z nich był również Piotr Borys, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W odpowiedzi na pytanie: „Czy polski sport jest bogaty?” minister powiedział:


To cztery miliardy złotych, które ministerstwo przeznacza na szkolenie dzieci i młodzieży, naszych kadr, na sport powszechny dla wszystkich, żebyśmy się ruszali i trenowali”.

Minister Borys wspomniał także o nowym programie Ministerstwa Sportu i Turystyki „Aktywna szkoła”. Przeznaczono na niego łącznie ze sprzętem dla szkół biorących udział w programie 335 mln zł.

Chodzi o to, żeby otworzyć szkoły po lekcjach oraz w weekendy na zajęcia pozalekcyjne nieodpłatne dla dzieci i młodzieży. My, oczywiście, sfinansujemy wynagrodzenie trenera, nauczyciela WF-u. Dzieci i młodzież wymagają ogromnego wsparcia, bo rośnie odsetek osób z otyłością, a aktywność fizyczna maleje” - wskazał minister Borys.

Totalizator Sportowy powołano do istnienia w 1956 r. właśnie po to, by wspierał polski sport. W zeszłym roku na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, przekazaliśmy niemal 1,1 mld złotych” - powiedział Rafał Krzemień, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Przypomniał jednocześnie, że każdy gracz, który gra w gry liczbowe lub loterie pieniężne Totalizatora Sportowego, staje się mecenasem polskiego sportu.

Do ceny kuponu, którą opłaca, wliczana jest dopłata, dzięki której środki są bezpośrednio przekazywane m.in. na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej” - wyjaśnił prezes Krzemień.

 

Totalizator Sportowy współpracuje ze sportowcami także w obszarze marketingu.

Zawodnicy są naszymi ambasadorami. Wspieramy również kluby sportowe, różnego rodzaju wydarzenia i rozgrywki typu Ekstraklasa, aż po dziedziny bardziej niszowe, nieznane, gdzie sportowcom jest trudno się przebić. W ten sposób umacniamy rozpoznawalność naszej marki w świecie sportu” - zaznaczył przedstawiciel Totalizatora Sportowego.


 


 


 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

fot. Jakub Kaczmarczyk