Wypadek, Wodzisław Śląski, pijany kierowca, potrącenie pieszego, śmiertelny wypadek, bezpieczeństwo drogowe, policja, dochodzenie
06 maja 2024

Tragiczny wypadek w Pawłowicach: Motocyklista w szpitalu po zderzeniu z samochodem

W Pawłowicach na drodze krajowej nr 81 doszło do poważnego wypadku drogowego, który obecnie jest przedmiotem szczegółowego dochodzenia prowadzonego przez policjantów z Pszczyny. W sobotę po godzinie 13:00, dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu, w wyniku którego na miejsce niezwłocznie skierowano służby ratownicze oraz funkcjonariuszy policji.


Z wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni motocyklista, kierujący pojazdem marki Honda, najechał na tył samochodu osobowego marki Seat, którym kierowała 50-letnia kobieta. Do zderzenia doszło, gdy Seat poruszał się lewym pasem w kierunku Skoczowa i zamierzał skręcić w lewo. W wyniku zderzenia, motocyklista doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.


W związku z tym tragicznym wydarzeniem, policja apeluje o szczególną ostrożność na drogach. Sezon motocyklowy trwa, a drogi wypełniają się miłośnikami jednośladów. Wszystkich uczestników ruchu drogowego zachęcamy do zachowania rozwagi i przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym użytkownikom dróg.