Wypadek, Wodzisław Śląski, pijany kierowca, potrącenie pieszego, śmiertelny wypadek, bezpieczeństwo drogowe, policja, dochodzenie
21 maja 2024

Tragiczny wypadek w Wodzisławiu Śląskim: Pijany kierowca potrącił śmiertelnie pieszego!

Wodzisław Śląski stał się miejscem tragicznego zdarzenia drogowego. W niedzielny wieczór, tuż przed godziną 22:00, na ulicy Św. Wawrzyńca doszło do śmiertelnego potrącenia 75-letniego pieszego. Mężczyzna, mieszkaniec miasta, został potrącony na przejściu dla pieszych.


Sprawcą wypadku okazał się 37-letni kierowca peugeota, który był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, został zatrzymany przez policję.


Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora oraz biegły z zakresu badania wypadków drogowych. Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim wszczęła śledztwo w tej sprawie. Kierowcy grozi teraz kara do 12 lat więzienia.


W związku z tym tragicznym wydarzeniem, apelujemy do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania. Nie można zakładać, że kierowca zawsze nas zauważy i zdoła zatrzymać się przed przejściem dla pieszych.


Równocześnie przypominamy kierowcom o konieczności zachowania odpowiedzialności i zwiększenia koncentracji w pobliżu przejść dla pieszych, zwłaszcza tych niezabezpieczonych sygnalizacją świetlną. Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu może upośledzić zdolność prowadzenia pojazdu i zagrażać bezpieczeństwu na drodze.


Zwracamy się również do członków rodzin, pasażerów i znajomych kierowców: nie bądźcie bierni, gdy widzicie, że ktoś zamierza prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu. Wasza interwencja może zapobiec tragedii.


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wypadek, Wodzisław Śląski, pijany kierowca, potrącenie pieszego, śmiertelny wypadek, bezpieczeństwo drogowe, policja, dochodzenie