Koncert, Pielgrzymowice, Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, jubileusz, Polskie Stowarzyszenie Kontrabasistów, 30-lecie, Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie, Grzegorz Olkiewicz, muzyka klasyczna, Johann Sebastian Bach, Fryderyk Chopin, Giovanni Bottesini, Miloslav Jelinek, Urszula Marciniec-Mazur, Irena Olkiewicz, Andrzej Jungiewicz, Piotr Rojek, Roland Abreu, Biagio Modena, kontrabas, wiolonczela, organy, wstęp wolny
16 kwietnia 2024

Trzylatek bez opieki biegał przy ruchliwej drodze!

Kiedy przejeżdżająca przez miasto grupa znajomych zauważyła małego chłopca, biegającego przy ruchliwej drodze, od razu się zatrzymała i powiadomiła policjantów. Mundurowi bardzo szybko ustalili rodziców małego „uciekiniera”. Na szczęście dziecku nic się nie stało i szybko wróciło ono pod opiekę rodziców.

 

W niedzielne popołudnie dyżurny żorskiej Policji otrzymał wezwanie od podróżującej przez Żory grupy znajomych, którzy przejeżdżając ulicą Wodzisławską, zauważyli biegające i zagubione małe dziecko.


Wiedząc, że czasem tylko krok dzieli od tragedii, a krawężnik od jezdni, zatrzymali się i zaopiekowali zapłakanym chłopcem do przyjazdu stróżów prawa.


Policjanci z drogówki, którzy przyjechali na miejsce, już po chwili ustalili, gdzie mieszka 3-latek. Okazało się, że dziecko wykorzystało chwilę nieuwagi dorosłych i wyszło najprawdopodobniej przez niewielką dziurę w płocie.

Choć tym razem nic groźnego się nie stało, to życie i sytuacje piszą różne scenariusze.


Pamiętajmy, że wiele zależy od nas samych. Nie bądźmy obojętni na ludzkie cierpienie i reagujmy!
Nie reagujesz – akceptujesz! Ta sytuacja pokazuje, jak niewiele czasem trzeba, by pomóc.

 

 


 

Źródło: KMP w Żorach