Uderzył kobietę deską w tył głowy, drugi zabrał jej ponad 2 tysiące złotych!
31 maja 2022

Uderzył kobietę deską w tył głowy, drugi zabrał jej ponad 2 tysiące złotych!

Jastrzębscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Jeden z agresorów poprzez uderzenie kobiety deską w tył głowy, doprowadził ją do stanu bezbronności, po czym drugi zabrał jej ponad 2 tysiące złotych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia.

Mundurowi z jastrzębskiej komendy zostali zaalarmowani, że na jednej z posesji w Jastrzębiu-Zdroju doszło do rozboju. Okazało się, że napastnicy napadli mieszkankę Gliwic, jeden z oprawców uderzył kobietę deską w tył głowy, po czym ukradli jej ponad 2 tysiąc złotych.

 

Na miejsce natychmiast wezwano policjantów i powiadomiono o popełnionym przestępstwie. Wtedy do działania przystąpili stróże prawa z Wydziału Kryminalnego. Sprawna praca śledczych doprowadziła do ustalenia agresorów. Zatrzymani to 22 oraz 28-letni mieszkańcy Jastrzębia. Starszy z mężczyzn już wcześniej był karany za podobne przestępstwa i był wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.


Obaj oprawcy odpowiedzą jeszcze za inne popełnione przestępstwa: posiadanie narkotyków, rozboje, kradzieże sklepowe, kierowanie pod wpływem środków narkotycznych.


Tym razem zostali oni tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za popełnienie rozboju grozi im nawet do 12 lat więzienia.

 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl