Ukradł skuter, bo nie miał czym dojeżdżać do pracy!
18 maja 2022

Ukradł skuter, bo nie miał czym dojeżdżać do pracy!

Jaworscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzież skutera. Mężczyzna wyjaśnił podczas przesłuchania, że nie miał czym dojeżdżać do pracy, dlatego postanowił ukraść skuter z terenu prywatnej posesji w powiecie jaworskim. Jak się okazało, 26-letni złodziej był poszukiwany. Najbliższy czas spędzi teraz za więziennymi kratami.

 

Mieszkaniec gminy Paszowice powiadomił dyżurnego jaworskiej jednostki o kradzieży jego skutera. Sprawca, pod osłoną nocy, wszedł na teren prywatnej posesji należącej do zgłaszającego, po czym ukradł motorower o wartości blisko 600 zł i odjechał nim w nieznane.

 

Sprawą kradzieży skutera od razu zajęli się jaworscy kryminalni. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze szybko ustalili osobę podejrzewaną o ten czyn. Wczoraj policjanci udali się na teren sąsiedniego powiatu, do miejsca zamieszkania 26-latka. W trakcie przesłuchania zatrzymany mężczyzna wyjaśnił, że nie miał czym dojeżdżać do pracy, więc wpadł na szalony pomysł kradzieży motoroweru.

Mężczyzna najpierw dokonał szybką przeróbkę przewodów zasilających pojazd, a następnie odjechał nim do swojego domu. Jak się okazało złodziej nie długo nacieszył się zdobytym „łupem”, ponieważ już dwa dni od kradzieży został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu w Strzegomiu z powodu jazdy skuterem pod wpływem środków odurzających. Skradziony motorower został zabezpieczony i wkrótce wróci do prawowitego właściciela.

Jednak to nie koniec historii 26-letniego złodzieja. W czasie sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on osobą poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Trafił już za więzienne kraty. Za kradzież mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl