Ukradła kurierowi przesyłkę oraz terminal płatniczy!
19 kwietnia 2022

Ukradła kurierowi przesyłkę oraz terminal płatniczy!

Kryminalni z Oruni zatrzymali 32-letnią gdańszczankę, która trzy dni wcześniej ukradła kurierowi terminal płatniczy oraz przesyłkę, w której był telefon komórkowy. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, których wartość została oszacowana na 6,5 tys. zł. Zatrzymanej kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie o tym, że nieznana kobieta ukradła kurierowi terminal płatniczy oraz paczkę, w której był telefon komórkowy. Zgłaszający wycenił straty na 6,5 tys. zł.
Funkcjonariusze ustalili, że kobieta przez Internet w jednym ze sklepów podając fałszywe dane, zamówiła telefon komórkowy. Kiedy nadszedł dzień odbioru paczki z zamówieniem za pobraniem, kurier pojawił się pod wskazanym adresem, pod którym nie zastał zamawiającej. Wtedy mężczyzna skontaktował się z kobietą telefonicznie i umówił się na odbiór przesyłki na wskazanej przez nią ulicy.

Podczas przekazywania paczki kobieta siedziała cały czas w swoim aucie, twierdząc, że źle się czuje. Na początku kurier podał zmawiającej przesyłkę z telefonem komórkowym, którą kobieta otworzyła, sprawdziła i położyła w swoim samochodzie. Następnie doszło do płatności za zamówienie. Kiedy kurier podał podejrzanej terminal, ta zabrała go i odjechała samochodem z łupem w postaci telefonu i terminala płatniczego.

Sprawą od początku zajęli się kryminalni z komisariatu na Oruni. Dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość kobiety podejrzanej o to przestępstwo. Po południu w jednym z mieszkań w dzielnicy Matarnia policjanci zatrzymali 32-letnią mieszkankę Gdańska i zabezpieczyli ukradziony telefon.

W trakcie dalszych czynności kryminalni odzyskali również ukradziony terminal płatniczy, który 32-latka wyrzuciła na pas zieleni przy trójmiejskiej obwodnicy. Policjanci do sprawy zabezpieczyli także telefon komórkowy, przez który gdańszczanka rozmawiała z kurierem.

Jak się okazało, po dokonaniu przestępstwa podejrzana zakopała go w lesie obok swojego miejsca zamieszkania. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 32-latka usłyszała zarzuty w tej sprawie.
Za kradzież grozi 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Gdańsk

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl