ZUS, kontrole zwolnień lekarskich, wstrzymane świadczenia, oszustwa na zwolnieniach, audyt ZUS, polityka zdrowotna, bezpieczeństwo socjalne
10 maja 2024

Ulica Boryńska w Warszowicach przejdzie gruntowny remont

W czwartek odbyło się spotkanie wójta Joanny Śmieji z przedstawicielami Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie oraz Starostwa Powiatowego, podczas którego omówiono szczegóły planowanej inwestycji.


Projekt remontu ulicy Boryńskiej obejmie całkowitą wymianę nawierzchni asfaltowej na odcinku od DK81 do granicy sołectwa. Prace będą również zawierały odtworzenie poboczy oraz oczyszczenie rowów przydrożnych. Jest to część szerszego programu remontowego dróg powiatowych w gminie Pawłowice, który rozpoczął się już w kwietniu od prac na ulicy Śląskiej w Krzyżowicach.


Remont ulicy Boryńskiej rozpocznie się w drugiej połowie lipca i ma trwać około dwóch tygodni. Przez trzy dni, w godzinach od 7:30 do 19:00, droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Mimo przewidywanych niedogodności, po zakończeniu prac mieszkańcy zyskają znacznie lepsze i bezpieczniejsze warunki jazdy.


Całkowity koszt remontu dwóch dróg powiatowych, ulicy Śląskiej i Boryńskiej, wyniesie 2 734 466,83 zł. Wkład finansowy rozłożony jest między gminę Pawłowice, powiat oraz Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg.


Wójt Joanna Śmieja zapewnia, że wszelkie działania zostaną przeprowadzone z dbałością o minimalizację utrudnień dla mieszkańców i użytkowników drogi.

 

 

 

 

fot. UG Pawłowice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

remont ulicy, Warszowice, nawierzchnia asfaltowa, prace drogowe, Powiatowy Zarząd Dróg, Starostwo Powiatowe, zamknięcie drogi, odtworzenie poboczy, oczyszczenie rowów, bezpieczeństwo ruchu drogowego, Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg