Usiłował zabić swoją byłą partnerkę. Został aresztowany!
26 października 2022

Usiłował zabić swoją byłą partnerkę. Został aresztowany!

Na wniosek jaworznickich policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 40-letniego mieszkańca miasta, który usiłował zabić swoją byłą partnerkę. Mężczyzna przyszedł do jej mieszkania i zaatakował ją nożem. Zatrzymanemu grozi teraz nawet dożywotnie więzienie.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 13.00 w jednym z bloków w centrum miasta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 40-letni mieszkaniec Jaworzna usiłował zabić swoją byłą partnerkę w jej mieszkaniu, atakując ją nożem.

Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko i wspólnie z medykami udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy oraz ustalili przebieg zdarzenia. Od tego momentu rozpoczęły się też poszukiwania mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Kilkanaście godzin potrzebowali kryminalnym, aby zatrzymać niedoszłego zabójcę.

Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Jaworzna. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa, kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia.

Jaworznicki sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 40-latka w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.


Źródło: KMP Jaworzno

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl