UWAGA! Oszuści chwycą się każdego sposobu by się uwiarygodnić. Ostrzeż znajomych!
19 kwietnia 2022

UWAGA! Oszuści chwycą się każdego sposobu by się uwiarygodnić. Ostrzeż znajomych!

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed oszukańczymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną, informującymi o wezwaniu na Policję.

 

Nawiązanie korespondencji z autorem wiadomości może skutkować otrzymaniem plików lub linków, które mogą zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem, wykradającym dane osobowe lub doprowadzić do całkowitego zablokowania komputera. Oszuści żądają okupu za odblokowanie komputera.


Jeżeli stałeś się ofiarą oszustów skontaktuj się natychmiast ze swoim bankiem. Zmień hasła do wszystkich kont bankowych, poczty elektronicznej i innych portali. Pod żadnym pozorem nie wolno płacić oszustom za odblokowanie komputera! To rozzuchwala przestępców i kontynuują swoje ataki przeciwko innym. Nie ma też żadnej gwarancji, że po opłaceniu okupu odzyskasz kontrolę nad komputerem.

Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji. W przypadku zablokowania komputera pomocy możesz też szukać na stronie międzynarodowego projektu: nomoreransom.org, którego uczestnikiem jest również Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.

Uwaga!
Fałszywe wezwanie wysyłane do obywateli przez oszustów, w którym podszywają się
pod Komendanta Stołecznego Policji


 

Źródło: Biuro do walki z Cyberprzestępczością KGP

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl