W 60 dni ze Śląska do Barcelony!
02 września 2022

W 60 dni ze Śląska do Barcelony!

Przebiec dystans maratonu, to nie lada wyczyn! Jak zatem nazwać wyzwanie podjęte przez mieszkańca Gliwic Tomasza Sobanię (23 lata), który w sobotę 3 września wyruszy z Gliwic do Barcelony, biegnąc codziennie przez 60 dni dystans maratonu i pokonując łącznie 2 500 km?

Tomasz Sobania, nazywany polskim Forrestem Gumpem, pobiegnie z Gliwic do Barcelony! 2 500 kilometrów, 60 dni, codziennie dystans maratonu - 42 kilometry - a wszystko, żeby uzbierać jak najwięcej pieniędzy na rzecz klubu dla młodzieży z Gliwic, ale także, żeby spełnić dziecięce marzenie żeby zobaczyć Camp Nou, stadion FC Barcelony. To tam Tomasz zamierza zakończyć swój bieg przez niemal całą Europę. Celem tego wyzwania będzie również promocja Polski i Województwa Śląskiego za granicami naszego kraju i zaproszenie obcokrajowców na III Igrzyska Europejskie, które rozpoczną się w czerwcu 2023 roku.

Śląska Organizacja Turystyczna i portal www.slaskie.travel mocno kibicuje Tomkowi i wspiera go zarówno w jego wyzwaniu sportowym jak i charytatywnym. Gdy dowiedzieliśmy się o akcji Tomasza Sobani, pełni podziwu dla jego przedsięwzięcia, postanowiliśmy zostać jego partnerem i wesprzeć Tomka w promocji Polski i naszego regionu. Mamy nadzieję, że zarówno wyczyn Tomka, jak i informacja o tym skąd jest, że z Gliwic, z województwa śląskiego, zaciekawi odbiorców i przyczyni się do zwiększenia rozpoznawalności i promocji naszego regionu.

W całym wydarzeniu mocno wspiera Tomasza także Polska Organizacja Turystyczna oraz jej zagraniczne przedstawicielstwa w wielu krajach Europy. Życzymy Tomaszowi siły i wytrwałości w pokonywaniu dystansu oraz szczęśliwego ukończenia biegu, a także spełnienia nie tylko dziecięcego marzenia dotarcia na stadion FC Barcelony ale także spotkania na nim Roberta Lewandowskiego i zebranie jak największej sumy pieniędzy na szczytny cel.

Serdecznie zapraszamy Państwa na start biegu w sobotę, 3 września o 9.45, na stadion Piasta Gliwice.

 

Źródło: Śląska Organizacja Turystyczna

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl