W Halo! Rybnik o budżecie obywatelskim
09 maja 2022

W Halo!Rybnik o budżecie obywatelskim

Wszystkich mieszkańców zainteresowanych przygotowaniem projektów do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zapraszamy na spotkania w punkcie Halo!Rybnik.

 

Spotkania zaplanowano 9 i 12 maja, a w ich trakcie będzie okazja m.in. do zapoznania się z zasadami składania projektów do budżetu obywatelskiego czy poznania nowej strony internetowej Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika.

 

Ponadto, pierwsze ze spotkań (9 maja) poświęcone będzie możliwościom realizacji projektów miękkich, przede wszystkim o tematyce kulturalnej, sportowej i edukacyjnej. Podczas drugiego (12 maja), uczestnicy skupią się głównie na możliwościach realizacji projektów inwestycyjnych.

 

W trakcie obu spotkań konsultacyjnych do dyspozycji mieszkańców będą pracownicy rybnickiego urzędu miasta i jednostek miejskich.

 

Szczegóły spotkań:

 

Poniedziałek, 9 maja br. godz.17.00-19.00
Halo!Rybnik, ul. Sobieskiego 20,

  • przybliżenie zasad składania projektów do budżetu obywatelskiego,

  • przedstawienie informacji o nowej stronie internetowej https://budzet-obywatelski.rybnik.eu/

  • omówienie możliwości realizacji projektów miękkich, przede wszystkim o tematyce kulturalnej, sportowej i edukacyjnej.

Do dyspozycji mieszkańców, którzy będą chcieli skonsultować swoje pomysły na projekty obywatelskie będą pracownicy magistratu (Zenon Adamski z Wydziału Edukacji, Julia Wójcik, Naczelnik Wydziału Kultury, Sylwia Jaroch z Wydziału Polityki Społecznej) oraz Arkadiusz Skowron, Z-ca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Czwartek, 12 maja br. godz.17.00-19.00
Halo!Rybnik, ul. Sobieskiego 20:

  • przybliżenie zasad składania projektów do budżetu obywatelskiego,

  • przedstawienie informacji o nowej stronie internetowej https://budzet-obywatelski.rybnik.eu/,

  • omówienie możliwości realizacji w szczególności projektów inwestycyjnych.

Do dyspozycji mieszkańców, którzy będą chcieli skonsultować swoje pomysły na projekty obywatelskie będą pracownicy magistratu (Krzysztof Soiński, Naczelnik Wydziału Inwestycji, Sylwia Jaroch z Wydziału Polityki Społecznej) oraz Hanna Wieczorek z Zarządu Zieleni Miejskiej i Joanna Fojcik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Projekty do tegorocznej, 10. edycji Budżetu Obywatelskiego można składać do 10 czerwca br. Szczegóły:https://www.rybnik.eu/dla-mieszkancow/budzet-obywatelski/budzet-obywatelski-2023

 

 

Źródło: UM w Rybniku

.

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl