Piknik w Kurorcie, Park Zdrojowy, historia uzdrowisk, jazz nowoorleański, Zygi Jazz Band, Těšínské Divadlo, polskie piosenki międzywojenne, wystawa zabytkowych samochodów, moda międzywojenna, Kasyno Zdrojowe, atrakcje dla dzieci, piknik historyczny, kultura lat 20. i 30., stroje epoki, darmowe wydarzenia
17 kwietnia 2024

W Pawłowicach odbył się Ogólnopolski Konkurs Tańca School Dance 2024

W miniony weekend, 13-14 kwietnia 2024 r., Pawłowice stały się prawdziwą stolicą tańca. Prawie 4,5 tysiąca tancerzy, 80 szkół tańca, blisko 30 godzin pokazów tanecznych, setki widzów na trybunach, różne style taneczne - tak w telegraficznym skrócie wyglądał tegoroczny Ogólnopolski Konkurs Tańca School Dance 2024.

Na wydarzenie, które odbywało się w hali Gminnego Ośrodku Sportu w Pawłowicach zjechały dzieci i młodzież z całej Polski. Konkurs jest miejscem promowania talentów, pasji, umożliwia zdobycie doświadczenia scenicznego, a przede wszystkim buduje taneczną społeczność wśród najmłodszych. Organizatorem konkursu jest Fundacja IMPULS Fabryka Kreatywności z Jastrzębia-Zdroju.

 

Uczestnicy zatańczyli w kategoriach JAZZ, MODERN, SHOW DANCE, INNE FORMY TAŃCA, DISCO DANCE oraz HIP HOP z podziałem na kategorie wiekowe oraz dwa poziomy zaawansowania. Odbyły się również występy solo oraz duety. Młodych tancerzy oceniało jedenastu profesjonalnych sędziów.

 

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice. W niedzielę prezes fundacji Paweł Jagodziński przy oklaskach publiczności podziękował wójtowi gminy Franciszkowi Dziendzielowi za wspieranie przedsięwzięcia i pomoc w jego organizacji. Przygotowanie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe bez zaangażowania pracowników z gminnych jednostek organizacyjnych, głównie z GOS-u, ale również GOK-u, GZK, OSP Pawłowice. Konkurs tańca odbywał się w Pawłowicach już po raz szósty.

 

 

 

 

 

Źródło: UG Pawłowice

Fot. Agnieszka Kaźmierczak