W Pawłowicach odbyła się 16 ceremonia wręczenia nagrody dla Firmy z Tradycjami 2023
14 lutego 2023

W Pawłowicach odbyła się 16 ceremonia wręczenia nagrody dla Firmy z Tradycjami 2023

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Wójta Gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela, który między innymi przypomniał o obchodzonym w tym roku jubileuszu 50-lecia gminy Pawłowice, podkreślając, że wśród dotychczasowych laureatów nagrody jest wiele przedsiębiorstw, które mają za sobą 50 i więcej lat działalności.

 

Jako przykłady wymienił Bank Spółdzielczy w Pawłowicach, Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną z Golasowic, Usługi Ślusarskie rodziny Lazar z Pielgrzymowic, Zakład Instalacji Elektrycznych Damiana Kryski czy Piekarnię TAD z Pawłowic. Wójt podziękował również wszystkim firmom z terenu gminy za zaangażowanie w rozwój oraz kreowanie nowoczesnej przestrzeni gminy.

 

Następnie zastępczyni wójta Joanna Śmieja, przewodnicząca Kapituły Nagrody ogłosiła tegorocznego zwycięzcę nagrody Firma z Tradycjami 2023, którym została Firma Produkcyjno Usługowo Handlowa GAKRA z Pielgrzymowic, dystrybutor lakierów w aerozolach i kosmetyków samochodowych wraz z lakiernią usługową.

Nagrodę z rąk Beaty Górnicz, współwłaścicielki Spółki Cywilnej Irena Stompor Beata Górnicz Hotel Restauracja "KONICZYNKA", ubiegłorocznego laureata, odebrała Krystyna Gach, właścicielka firmy GAKRA. Firmie z Tradycjami gratulowali również Przewodnicząca kapituły Joanna Śmieja, wójt Franciszek Dziendziel oraz prezes Regionalnej Izby Gospodarczej Delegatury Pawłowice Eugeniusz Piechoczek. Krystyna Gach, dziękując za nagrodę, zwróciła się również do swoich pracowników, którzy byli obecni na uroczystości, podkreślając ich rolę w działalności i rozwoju firmy.

Na zakończenie uroczystości przed wszystkimi zebranymi wystąpił zespół One Night Band, który zagrał covery znanych polskich i zagranicznych piosenkarzy.

Każdego roku Kapituła Nagrody Firma z Tradycjami przyznaje złoty Medal Wojana przedsiębiorstwu, które co najmniej 20 lat prowadzi działalność na terenie gminy Pawłowice i przyczynia do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz promocji gminy.

Film promocyjny - Firma Produkcyjno Usługowo Handlowa GAKRA z Pielgrzymowic.

 

 

Źródło/fot: UG Pawłowice

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl