W poszukiwaniu naszyjnika Emmy. Historia Radlina w grze
14 września 2022

W poszukiwaniu naszyjnika Emmy. Historia Radlina w grze

Dziesiątki radlinian zebrały się na pl. Radlińskich Olimpijczyków 10 września. Wszystko za sprawą fundacji Eduarte, która w mediach społecznościowych obwieściła sensacyjną wiadomość o znalezieniu naszyjnika Emmy - legendarnej córki jednego z założycieli radlińskiej kopalni. Podczas gdy zastępca burmistrza Zbigniew Podleśny prezentować miał na scenie cenne znalezisko, okazało się, że... naszyjnik znów zaginął!


Tak wyglądał początek fabularnej gry miejskiej, opracowanej przez niezawodnych organizatorów ciekawych wydarzeń kulturalnych z Eduarte. Tym razem radlińska fundacja do organizacji tego wydarzenia wciągnęła także uczestników dwóch radlińskich grup nieformalnych, czyli inicjatywy "Belfry Bazgrolą" oraz biegaczy z grupy "Radlinioki w biegu".

 

Pomysłodawcy od kilku miesięcy intensywnie pracowali nad fabułą gry miejskiej, która łączyła w sobie atrakcyjną zabawę dla całych rodzin oraz edukację z zakresu historii Radlina i poznawania górnośląskich zwyczajów. Oprócz samej Emmy i jej naszyjnika, bohaterami gry były także niesforne "Beboki" , czyli stwory ze śląskich opowiadań ludowych. Dla uczestników zabawy, czekały także ciekawe występy - Ślonskiej Bajarki i zespołów Ema Band, Chwila Nieuwagi oraz Grupa Przyjaciół i Nie Tylko.

To kolejne ciekawe wydarzenie autorstwa Eduarte, po kilku edycjach świątecznych koncertów, serii filmów przybliżających ciekawe osobistości ze świata kultury czy powołania do życia klubu miłośników gier planszowych. Jak przyznają sami członkowie fundacji pomysłów na ciekawe działania nie brakuje. Czekamy zatem na kolejne kreatywne pomysły!

 

 

Źródło/fot: UM w Radlinie

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl