Wiadukt w Bluszczowie ukończony
18 maja 2022

Wiadukt w Bluszczowie ukończony

Wiadukt w ciągu ul. Dworcowej i Kamieńskiej w Bluszczowie został oficjalnie odebrany. Oznacza to zakończenie wartej prawie 1,8 mln zł inwestycji. Obiekt po modernizacji, a w zasadzie wybudowaniu od nowa, wizytował starosta Leszek Bizoń wspólnie z wicestarostą Tadeuszem Skatułą oraz wiceprzewodniczącym rady powiatu Markiem Rybarzem.

Początkowo planowano rozbiórkę istniejącego obiektu z zachowaniem i wykorzystaniem jednej z jego podpór. W trakcie robót okazało się jednak, że stan mostu jest tak zły, że należy go praktycznie całkowicie rozebrać i zbudować od nowa.

Miało to wpływ zarówno na zwiększenie planowanego kosztu (o ok. 300 tys. zł), jak i wydłużenie okresu realizacji inwestycji o 4 miesiące. Od końca kwietnia mieszkańcy gminy Gorzyce mogą się jednak cieszyć całkowicie nowym obiektem.

Po przebudowie wiadukt zyskał dwa pasy ruchu na jezdni oraz wydzielony chodnik dla pieszych. Przede wszystkim została zwiększona jego nośność, która ze względu na zły stan konstrukcji była ograniczona.

Wykonawcą robót była firma Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. z siedzibą w Gliwicach. Koszt inwestycji wyniósł 1 767 807 zł. Znaczącą część, bo 714 159 tys. zł Zarząd Powiatu pozyskał z budżetu państwa w ramach rezerwy subwencji ogólnej. Resztę powiat sfinansował ze środków własnych.

 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

fot. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl