Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Jesteście fanami morskich opowieści i folkowych ballad? Jeśli tak, to mamy dla Was świetną wiadomość! Już w listopadzie odbędzie się Festiwal SARI z nieodłącznym Wieczorem Szantowym.

 

Wieczór Szantowy odbędzie się w piątek, 4 listopada o godz. 19:00 w kinie „Na Starówce”. Będzie nostalgicznie, energicznie i akustycznie. Usłyszymy: duet Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Orkiestrę Samanta oraz zespół Perły i Łotry. Bilety w cenie 40 zł dostępne w kasie kina oraz na www.ekobilet.pl.

Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów ballad, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami. Nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu mimo upływającego czasu nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców. Andrzej Korycki i Dominika Żukowska starają się znieść klasyczny podział na artystę i widza, zdobywając kontakt z publicznością i zapraszając do wspólnego śpiewania znanych i lubianych utworów.

Orkiestra Samanta to folkrockowy zespół z Wrocławia. Żywiołowa, pełna ekspresji i różnorodności muzyka w połączeniu z barwnymi opowieściami o morzu stanowi o wyjątkowości koncertów i twórczości artystycznej zespołu. Kompozycje utworów to wypadkowa inspiracji muzyką folkową ze szczególnym wpływem folku irlandzkiego i szant ze współczesną muzyką rockową. Repertuar zespołu to autorskie teksty związane z tematyką morską.

Perły i Łotry (dawniej Prawdziwe Perły, Perły i Łotry Szanghaju) – zespół wykonujący muzykę folkową, w tym m.in. tradycyjne marynarskie pieśni pracy a’cappella. Powstał w 1992 roku, ale na przestrzeni lat zmieniał skład. Ten aktualny istnieje od 2018 roku. To Michał Gramatyka, Wojciech Harmansa, Michał Mrozik, Włodzimierz Dębski, Ireneusz Herisz i Adam Nawrot.

 

Źródło: Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Żorach

 

Wieczór szantowy ponownie w Żorach!

17 października 2022
Wieczór szantowy ponownie w Żorach!