Koncert, Pielgrzymowice, Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, jubileusz, Polskie Stowarzyszenie Kontrabasistów, 30-lecie, Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie, Grzegorz Olkiewicz, muzyka klasyczna, Johann Sebastian Bach, Fryderyk Chopin, Giovanni Bottesini, Miloslav Jelinek, Urszula Marciniec-Mazur, Irena Olkiewicz, Andrzej Jungiewicz, Piotr Rojek, Roland Abreu, Biagio Modena, kontrabas, wiolonczela, organy, wstęp wolny
23 kwietnia 2024

Wielkie otwarcie Sweet Valley. Energylandia zyskuje bajkową krainę!

Energylandia nie przestaje zaskakiwać! Od soboty, 27 kwietnia najmłodsi Goście Parku i ich opiekunowie będą mogli eksplorować Sweet Valley – nową strefę pełną atrakcji, która została zaprojektowana głównie z myślą o dzieciach w wieku od dwóch do sześciu lat. Sweet Valley rozciąga się na przestrzeni 4 hektarów i zapewnia mnóstwo atrakcji; w tym dwa rodzinne rollercoastery. Jesteśmy przekonani, że ta strefa stanie się obowiązkowym punktem Waszych rodzinnych wypadów!

 

 

Atrakcje jak z bajki! Co znajdziemy w Sweet Valley?

 

Podążając ścieżkami Słodkiej Doliny, napotkacie Fluff Choco Chip Creek - fascynujący rollercoaster o długości 1200 metrów i wysokości 16,5 metra, który osiąga prędkość do 55 km/h. Atrakcja ta, wyglądem przypominająca parową lokomotywę z wagonikami, dostarcza wrażeń dzięki zastosowaniu trzykrotnego napędu łańcuchowego. Dostępna jest dla osób o wzroście od 120 cm do 140 cm pod opieką dorosłych, a dla tych powyżej 140 cm bez towarzystwa opiekuna.

 

Tuż obok mieści się Nacomi Honey Harbour, kolejny rollercoaster, który oferuje jazdę
na 254-metrowej trasie z prędkością do 46 km/h. To doskonała propozycja dla tych, którzy preferują łagodniejsze emocje, lecz równie ekscytujące. Dzieci o wzroście od 100 do 120 cm, mogą skorzystać z atrakcji wraz z opiekunem, natomiast powyżej 120 cm wzrostu, już samodzielnie.

 

 

Nie tylko rollercoastery. Co jeszcze skrywa Sweet Valley?

 

W tym magicznym miejscu można również odkryć inne atrakcje. Dla najmłodszych dostępna jest Candy Carousel, klasyczna wiedeńska karuzela, która nawiązuje do atmosfery tradycyjnych parków rozrywki. Crazy Barn, szalony domek przypominający tańczącą w rytm ulubionej piosenki stodołę, zapewnia emocje dzięki dynamicznym obrotom i przechyłom. Bumble Boats, małe gondole pływające po spływie wodnym, są idealne dla fanów atrakcji wodnych, podczas gdy Bon Bon Balloon, karuzela balonowa, pozwala unieść się wysoko nad Parkiem.

 

Mini Track’Tour Ride to malownicza przejażdżka przez farmę lizaków na stylizowanych traktorkach. Candy Critters to interaktywna karuzela, będąca dowodem kreatywności Parku. Centralną atrakcją jest Twis’Tea, karuzela z filiżankami, która pomieści jednocześnie 60 osób, świetnie nadająca się dla rodzin i grup przyjaciół. Nowa strefa przynosi kolejne atrakcje, ale i odsłania nam bajeczne pyszności! Sweet Valley to również kulinarna podróż po krainie smaków – od domowych lodów w Popmania, przez świeże makarony w The Hungry Hen, po ekskluzywne smoothie w The Rainbow Spring.

 

Z tych atrakcji już możemy korzystać

 

Poza nowo otwartą strefą Sweet Valley, odwiedzający Energylandię od 6 kwietnia mają
do dyspozycji wiele innych atrakcji rozsianych po sześciu tematycznych obszarach Parku. Najmłodsi bez wątpienia pokochają Bajkolandię, która oferuje bajkowe postacie i łagodną formę rozrywki. Całe rodziny mogą cieszyć się emocjami na rollercoasterze RMF Dragon, podczas gdy miłośnicy silnych wrażeń znajdą swoje miejsce w Strefie Ekstremalnej, gdzie znajduje się najszybszy w Europie Mega Coaster Pepsi HYPERION, rekordowy Speed Water Coaster oraz monumentalny, drewniany rollercoaster Zadra Made in Małopolska w Smoczym Grodzie.

 

Ponadto, olbrzymie koło młyńskie Wonder Wheel zapewnia spektakularne widoki na okolicę, a entuzjaści atrakcji wodnych mogą oddać się zabawie
na dominującym Double Launch Coaster Abyssus w strefie Aqualantis, który z czterema inwersjami oferuje ekscytującą przygodę.

 

 

Save the date. Szykuje się bajeczna zabawa!

 

Sobota, 27 kwietnia! Zapiszcie tę datę w kalendarzu i odkryjcie z nami Sweet Valley, czyli bajkowy świat, który każdego dnia kusi nowymi przygodami. Wędrujmy razem po bajkowej krainie, gdzie ścieżki są posypane cukrowym pyłem, a wirujące karuzele przypominają olbrzymie słodycze. Zapraszamy do wspólnego odkrywania i cieszenia się każdym dniem spędzonym w Energylandii, gdzie marzenia stają się rzeczywistością!

 


 


 

Źródło/fot.