Wielokrotnie ugodził nożem 35-latka – sprawca do godziny został zatrzymany!
05 lipca 2022

Wielokrotnie ugodził nożem 35-latka – sprawca do godziny został zatrzymany!

Policjanci z komisariatu II w Sosnowcu już niepełna godzinę po zdarzeniu zatrzymali sprawcę usiłowania zabójstwa. 30-letni mężczyzna jest podejrzany o wielokrotnie ugodzenie nożem 35-latka. Podejrzany usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.


Sosnowieccy policjanci zostali poinformowani, że na jednej z ulic w dzielnicy Pogoń, leży na chodniku ranny i zakrwawiony mężczyzna. Gdy patrol dotarł na miejsce, była tam już załoga pogotowia ratunkowego, jednak z uwagi na obrażenia, nie mogli nawiązać kontaktu z poszkodowanym.

 

Policjanci przystąpili do pracy i już kilka chwil później ustalili, gdzie może nadal ukrywać się sprawca. Weszli do jednego z mieszkań przy sąsiedniej ulicy, jednak przebywająca tam kobieta twierdziła, że nikogo oprócz niej w nim nie ma. Mimo tego przeszukali pomieszczenia i w jednym z nich natknęli się na nadal zakrwawionego sprawcę. Znaleźli również nóż, którym wielokrotnie ranił on swoją ofiarę.

 

Mężczyzna i 36-letnia kobieta zostali zatrzymani. Po sprawdzeniu kobietę zwolniono. Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału, prokurator przedstawił 30-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Aresztowanemu może grozić kara nawet dożywotniego więzienia.

 

Źródło: KMP w Sosnowcu

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl