WODZISŁAW ŚLĄSKI. Genealogia od kuchni z Muzeum
20 października 2022

WODZISŁAW ŚLĄSKI. Genealogia od kuchni z Muzeum

Czy zadawałeś/aś sobie kiedyś pytanie kim jesteś? Jak nazywali się Twoi przodkowie? Jakie losy spotykały tych, którzy przed Tobą pisali karty rodzinnej historii? Jeśli tak to nadchodzące wydarzenie pomoże odpowiedzieć Wam na wspomniane pytania. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, który swoją siedzibę ma w Pałacu Dietrichsteinów zaprasza na nowy cykl zajęć pt. "Genealogia od kuchni".

 

Pierwsze z cyklu spotkań odbędzie się w piątek, 21 października 2022 r. o godz. 18:00 w Pałacu Dietrichsteinów. Tematem spotkania będą dokumenty Urzędu Stanu Cywilnego.

 

Wspomniane dokumenty stanowią obok metryk parafialnych podstawowe źródło wiedzy wykorzystywane w badaniach genealogicznych. Dzięki danym gromadzonym na Śląsku od 1874 r. możemy zdobyć rzetelne informacje na temat urodzeń, małżeństw i zgonów dot. naszych rodzin.

 

Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z genealogią wizja wyprawy do urzędu czy archiwum może być stresująca. Celem zajęć będzie m.in. przygotowanie uczestników do podjęcia tego kroku oraz pomoc w zaplanowaniu i przeprowadzeniu badań genealogicznych własnej rodziny.

 

Zajęcia skierowane są zarówno dla osób dorosłych, jak i studentów i młodzieży licealnej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zacząć zgłębiać historię swojej rodziny.

 

Cykl spotkań poprowadzi Adam Miera - pracownik Działu Edukacji Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

 

 

Źródło: Wydział Dialogu, Promocji i Kultury UM w Wodzisławiu Śląskim

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl