WODZISŁAW ŚLĄSKI. Kolejny nowoczesny sprzęt ratunkowy trafił do strażaków
23 listopada 2022

WODZISŁAW ŚLĄSKI. Kolejny nowoczesny sprzęt ratunkowy trafił do strażaków

Nakładem 25 tys. zł do Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego trafiły 2 poduszki wysokociśnieniowe VCB. 30 12 bar. To sprzęt, który pozwala na szybkie działanie w sytuacjach krytycznych, podczas ratowania życia osób uwięzionych pod wielkogabarytowymi obiektami.

 

Zakup został sfinansowany ze środków własnych powiatu oraz dotacji z Gminy Godów w wysokości 6,9 tys zł. Zakup został „połączony" z kupnem osprzętu do tych poduszek o wartości kolejnych kilkunastu tysięcy zł, wyasygnowanych przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl.

Sprzęt tradycyjnie nie będzie zalegał na półkach magazynu zarządzania kryzysowego, lecz będzie wykorzystywany w codziennej działalności strażaków.

 

Nowe poduszki ciśnieniowe łączą siłę podnoszenia tradycyjnych, wysokociśnieniowych poduszek i wysokość podnoszenia sprzętu pneumatycznego niskociśnieniowego. Dzięki temu w każdej chwili można zmiennie reagować na różne potrzeby wysokości. To idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy należy podnieść znaczny ciężar na równie znaczną wysokość.

 

Dzięki innowacyjnej technologii łączenia, poduszki są gotowe do użycia w kilka sekund. Płyta obciążająca jest zintegrowana z poduszką, co zapewnia wysoką stabilność i nośność podczas procesu podnoszenia.

 

 

 

Źródło/fot:

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl