Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Kwiecień to okazja do zobaczenia na dużym ekranie kolejnych klasyków kina w wodzisławskim Pegazie.

Festiwal Kina Klasycznego: „Kolor Purpury" - 19 kwietnia godz. 20:00

Film na podstawie nagrodzonej Pulitzerem powieści Alice Walker, której akcja toczy się w wiejskich realiach Południa Stanów. Maltretowana przez męża i pomiatana przez czwórkę jego dzieci z pierwszego małżeństwa, Celie z całych sił stara się posłusznie wykonywać obowiązki przykładnej żony. Film jest triumfalnym debiutem Whoopi Goldberg, nominowanej do Oscara za pierwszoplanową rolę promiennej nieustraszonej Celie. Jest to także pierwszy film Spielberga poruszający problemy rasizmu i mniejszości etnicznych.

Festiwal Kina Klasycznego: „Łowca Androidów" - 21 kwietnia godz. 20:00

Fantastycznonaukowy neo-noir z 1982 w reżyserii Ridleya Scotta, na motywach powieści „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" autorstwa Philipa K. Dicka.

Film ukazuje dystopijną wizję Los Angeles roku 2019, w świecie gdzie genetycznie wytworzone istoty - replikanci - idealnie podobni do ludzi w swojej powierzchowności - są używani do niebezpiecznych zadań w pozaziemskich koloniach. W wyniku buntu replikantów w jednej z takich kolonii, ich przebywanie na Ziemi zostaje uznane za nielegalne.

Bilety w cenie 14/16 zł są dostępne w kasie WCK przed seansami oraz online. ] Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przy ul. ks. płk. W. Kubsza 17. Szczegóły na stronie internetowej WCK

 

Źródło: UM w Wodzisławiu Śląskim

 

WODZISŁAW ŚLĄSKI. Kwietniowe retro kino w Pegazie

19 kwietnia 2022
WODZISŁAW ŚLĄSKI. Kwietniowe retro kino w Pegazie